I Międzynarodowa Galeria Szalików Sportowych

HrubieszówZamość

Reklamy

Zwracamy się do Klubów Sportowych, jak i wszystkich sympatyków sportu, o przekazanie szalika swojego klubu na rzecz I Międzynarodowej Galerii Szalików Sportowych, którą planuje zorganizować załoga Audycji Sportowej Ole.

***

Otwarcie wystawy planowane jest w lutym 2010. To pierwsza tego typu wystawa na świecie! Jej sukces uzależniony jest od klubów, kibiców i miłośników sportu.

Szaliki mogą przekazywać kluby, kolekcjonerzy, kibice, czyli wszyscy, którzy pragną by dany szalik oglądany był z dumą przez tysiące sympatyków sportu. Szale muszą wiązać się (graficznie, tematycznie) ze sportem, czyli mogą to być klubowe (np. piłka nożna, żużel, siatkówka, koszykówka, hokej, piłka ręczna, futsal, rugby, łączone, itp.) i reprezentacyjne (np. Polska, itp.) pamiątki. Ważne by dany klub był reprezentowany na wystawie kilkoma szalikami (najczęściej jeden klub ma kilka wersji). Będzie to także dobra promocja klubów.

Otwarcie wystawy odbędzie się najprawdopodobniej w Zamościu. Po pierwotnym otwarciu wystawy szaliki będą wędrować po kilku miastach. Kibice nie muszą martwić się o to, że szal trafi w niewłaściwe ręce, gdyż następnie zostaną spakowane w pudła by wystawę odtworzyć za kilkanaście lat.

W miarę możliwości proszę do szalików dołączać krótką notatkę zawierającą informacje o klubie, reprezentacji czy sportowcu prezentowanym na szaliku (będzie prezentowana pod szalem), dane osoby czy klubu, który podarował szalik na wystawę (imię, nazwisko, klub, kontakt telefoniczny lub e-mailowy, miejscowość). Liczę na umieszczenie informacji o wystawie na internetowych stronach klubowych i wszelkich źródłach informacji.

Do wszystkich, którzy przyczynią się do rozwoju galerii, zostaną wysłane zaproszenia na wielkie otwarcie! Zostaną na nie zaproszeni liczni goście, m.in.: piłkarze, działacze i artyści. Już niedługo prawdziwe święto klubów i kibiców!

Chcesz by TWÓJ KLUB zaprezentował się w czasie I Międzynarodowej Galerii Szalików Sportowych? Prześlij do załogi Audycji Sportowej Ole szalik sportowy (czekamy do końca obecnego, tj. 2009 roku).

Ze sportowymi pozdrowieniami

Tomasz Pakuła
Audycja Sportowa Ole
ole@radiozamosc.pl
tel. 517787627
www.audycjasportowaole.futbolowo.pl

***

O akcji poczytasz tutaj:
www.audycjasportowaole.futbolowo.pl »

To warto wiedzieć przed otwarciem I Międzynarodowej Galerii Szalików Sportowych…

O szalikach sportowych…

Szaliki pojawiły się wkrótce po flagach w połowie lat siedemdziesiątych. Szybko zyskały na popularności, tym bardziej, iż zastąpiły flagi, gdy na coraz większej ilości stadionów wprowadzono zakaz wnoszenia drzewców do flag. Przez bardzo długi okres były to szaliki chałupniczo wykonywane na drutach przez Babcie, Matki i dziewczyny kibica. Brak było obowiązującego wzoru, ważne były barwy, z których miał się składać. Bardziej uzdolnione Babcie potrafiły wyszyć nazwy klubu, ale było to bardzo rzadkie. Po pewnym czasie, aby odróżnić się od innych, kibice wprowadzali do wyglądu swoich szali pewne zasady. Na przykład szale ŁKS-u (w odróżnieniu od Widzewa – te same biało-czerwone barwy) musiały mieć białe końcówki, szale Śląska z kolei odróżniały się od szali Legii tym, iż co drugi kolor w szalach WKS-u był biały. Dopiero po piętnastu latach, od debiutu szali, na początku lat dziewięćdziesiątych, pojawiły się komputerowe szaliki wykonywane przez profesjonalne firmy – z napisami, herbami itp. O sile klubu świadczy często liczba wzorów szalików; najsilniejsze grupy kibiców mają już ponad 100 wzorów szali. Często szale wykonywane są na specjalne zlecenie poszczególnych fan-klubów lub bojówek i umieszczane są na nich ich nazwy. Takie szale nie trafiają do sprzedaży w sklepach, lecz rozprowadzane są tylko między zainteresowanymi. Popularne są również szaliki łączone zaprzyjaźnionych klubów. Szalik jest najważniejszym wyposażeniem kibica, więc załoga Audycji Sportowej Ole nie toleruje pogardy na dany szalik płynącej ze strony kibiców przeciwnych drużyn. To ma być duma wypływająca z osiągnięć sportowych!

O Audycji Sportowej Ole…

Audycja Sportowa Ole – audycja nadawana ze studia w Zamościu (transmitowana na falach Katolickiego Radia Zamość 90,1 fm i www.krz.pl) oraz retransmitowana w stacjach: iGol FM, Radio EN, Studenckie Radio Frycz i Ain Karim Skomielna Czarna, skierowana głównie do młodzieży. Pierwszy raz została nadana 2 grudnia 2008 r. Speakerzy podejmują dyskusje na tematy związanę ze sportem, kulturą, edukacją, rozrywką, turystyką, filmem i muzyką.

Jej celem jest zwiększenie popularności oraz aktywności w sporcie (prowadzona w celu rozwijania pasji, a nie w celu zarobkowym). Prowadzi działalność mającą na celu krzewienie idei współzawodnictwa sportowego jak również kształtowanie pozytywnych postaw wobec innych. Wszczepia młodzieży miłość do sportu; sprawia, że rekreacja, kultura, sport i rozrywka mogą dawać radość i satysfakcję!

Pomysłodawcą audycji został Tomasz Pakuła, który razem z Wojciechem Kudełko wcielił pomysł w życie. Obecnie program prowadzą: Tomasz Pakuła (redaktor naczelny, student wychowania fizycznego – Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie), Łukasz Kowalczuk, Andrzej Grad i Mateusz Kapłon. Załoga to także kilka innych osób, m.in. Kamila Szarafin, Krzysztof Kiciński, Anna Parnicka, Dariusz Buczek, Damian Hojda i Kamil Kusier, którzy pomagają przy organizacji audycji i imprez oraz współpracują z zaprzyjaźnionymi portalami.

Poza prowadzoną audycją załoga Audycji Sportowej Ole organizuje imprezy sportowo –
rekreacyjne, które transmisje radiowe wraz z przekazem wcielają w życie społeczeństwa, m.in. była: organizatorem akcji „Polska Biega 2009” sztab zamojsko/krasnobrodzki, akcji „Ahoj na kajaku”; propagatorem akcji „ICE – w nagłym wypadku”, „Zamieniamy głodne na godne”, „Stop Malarii”; partnerem: Koncertu Chwały 2009 w Lublinie, 10 Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, IX Międzynarodowego Biegu Górskiego na szczyt Pilska, akcji „Promujemy rugby”. Organizuje także różne turnieje, rozgrywki, konkursy z nagrodami (m.in. Ligę Typera), spływy kajakowe, wyjazdy dla młodzieży (np.: Lednica 2009) i zbiórki kibiców na mecze piłkarskie .

Strona oficjalna:
www.audycjasportowaole.futbolowo.pl »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009