I runda Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki za nami

W niedzielę rozegrano ostatnie mecze I rundy Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki. Pierwsze miejsce w tabeli utrzymała drużyna Ogólniaka, która w „domowym” meczu rozgromiła swoich starszych kolegów ze Staszica 77:40. Na drugie miejsce awansowała drużyna Warki, dzięki cennej wygranej z Kościuszkowcami 48:31, którzy spadli na miejsce trzecie.

Pierwszy mecz rozegrali gimnazjaliści Trójki i Jedynki. Obie drużyny będą reprezentowały nasz powiat na zawodach rejonowych, mecz był więc dobrym przetarciem przed czekającym ich występem.

Niespodzianki nie było. Osłabiony brakiem kontuzjowanego Patryka Fijołka zespół Trójki odniósł cenne zwycięstwo, wygrywając 38:18 (6:5,18:5,15:4,9:4).

Początek meczu nie zapowiadał jednak tak wyraźnego zwycięstwa. Trójka wyszła jakby ospała i zdekoncentrowana, zupełnie nie funkcjonował atak, już po 3 min. gry trener Wojciechowski poprosił o czas, żeby obudzić swoich zawodników.

Nie na wiele się to zdało, drużyna ciągle nie mogła wejść na odpowiednie obroty,  do których nas przyzwyczaiła. Fatalnie rozgrywana piłka nie mogła znaleźć drogi do kosza, wyraźnie brakowało tempa i skuteczności.

I kwarta zakończona wynikiem 6:5 dla Trójki zapowiadała, że mecz może zakończyć się sensacją. W tej części meczu w drużynie Jedynki punktował tylko Momot, który później dołożył 4 pkt. i zakończył mecz z 9 pkt. dorobkiem. Po krótkiej przerwie i ostrej reprymendzie trenera Wojciechowskiego zawodnicy  Trójki zaczęli w końcu grać.

Wygrali pozostałe3 kwartynie pozostawiając złudzeń przeciwnikom kto jest lepszy. Pierwsze punkty w lidze zdobył Orzechowski (2 pkt.), co wzbudziło nie lada aplauz na widowni. Miłosz całkiem nieźle zagrał też w obronie zbierając kilka piłek, a jego zasłony w ataku przejdą chyba do legendy – jest po prostu nie do przejścia.

Gra Trójki może nie zachwyciła i pokazała co znaczy brak lidera, jednak wygrana to wygrana. W Jedynce kolejne dobre zawody zagrał Krawczuk (5 pkt.), najbardziej pracujący zawodnik na boisku. Jednak brak dograń uniemożliwił mu skuteczniejszą pomoc drużynie. Jedynka wyraźnie cierpi na brak playmakera, który obsługiwałby wysokich i prowadził grę. Dopóki to się nie zmieni, długo będą czekać na pierwszą wygraną w lidze.

Druga parę niedzielnych spotkań stworzyli licealiści ZS Nr 2. W „domowym” meczu młodsi nie dali najmniejszych szans starszym kolegom, zwyciężając 77:40 (23:6, 11:10, 21:8, 22:16).

Trójka z Trójki: Józek, Popek i Oktuś podzielili między siebie zdobycz punktową, a Jóźwiak zaliczył najskuteczniejszy występ w tym sezonie trafiając 44 pkt. Mecz był jednostronnym widowiskiem, mimo iż Jasina (17 pkt.) i Łopocki (11 pkt.) próbowali poderwać swoich kolegów do aktywniejszej walki. Niestety, tego dnia super trio było poza ich zasięgiem.

Najwięcej emocji przyniósł ostatni mecz I rundy w którym zmierzyły się drużyny Kościuszki i Warki. Stawką meczu było 2 miejsce w tabeli – Warka musiała wygrać i to ze sporą przewagą.

Oba zespoły wyszły mocno skoncentrowane, z nastawieniem na twardą obronę. Zapomnieli jednak, że żeby wygrać, trzeba trafiać, a z tym był ogromny problem. Warka pudłowała niemiłosiernie, nawet z najdogodniejszych sytuacji i tylko mocna gra w obronie nie pozwoliła na odjechanie z wynikiem przeciwnikom.

Walka w obronie okupiona była jednak aż 7 faulami w pierwszej części meczu i zaistniało ryzyko dokończenia meczu w niepełnym składzie. Przegrana 1pkt. pierwsza kwarta pokazała, że Kościuszko nie jest taki mocny i jest szansa na dobry wynik dla Warki. „Pomogła” w tym też sama drużyna Kościuszki, osłabiona brakiem kilku kluczowych zawodników – m.in. Nowosada i Dąbrowskiego oraz kontuzja lidera zespołu Chachlera (2 pkt.), który zapisał się wprawdzie w protokole ale po kilku minutach gry musiał opuścić boisko z powodu kontuzji pleców.

W tej sytuacji Warka musiała tylko mądrze zagrać w ataku i czujnie w obronie, a wygrana była na wyciągnięcie ręki. Warka szansy nie zmarnowała, wygrała kolejne3 kwarty, zaskakując przeciwników skutecznymi kontrami i mądrym rozegraniem piłki. W końcu na „swoim” poziomie zagrał Kański (20 pkt.), który nie tylko celnie trafiał, ale walczył także w obronie.

10 pkt. dorzucił Lipski, po 6 pkt. Szumiata i Bednarz – choć skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

W drużynie przeciwników na swoim poziomie punktowym zagrał Sacharczuk (14 pkt.), jednak zupełnie nie poradził sobie z prowadzeniem gry, często odcinany od piłek nie potrafił urwać się obrońcom.

Ostatecznie  Warka pokonała Kościuszkę 48:31 (4:5, 14:6, 11:10, 19:10), a ostatnie pkt. meczu rzucone przez Padkowskiego (2 pkt.) dały Warce 17 pkt. przewagę w meczu, co było minimum do zajęcia 2 miejsca w tabeli i przeskoczenia rywali z Kościuszki.

W przyszłą niedzielę 1.03.2015 r. rozpoczynamy rewanże.

Pierwsza kolejka rewanżowa rozegrana zostanie ponownie w ZS Nr 2 „Staszic”. Początek gier o godz.16.00.

1. Ogólniak                   5  10pkt     342:180               5-0

2. Warka             5  8pkt       231:193               3-2

3. Kościuszko      5  8pkt       237:200               3-2

4. Trójka             5  8pkt       212:190               3-2

5. Staszic             5  6pkt       217:261               1-4

6. Jedynka          5  5pkt       109:324               0-5