I Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Pierwszy Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn rozegrany został w niedzielę 26 lipca 2009 r. na boisku do siatkówki plażowej HOSiR. Do turnieju mailowo zgłosiło się 12 drużyn, które zostały rozlosowane w piątek 24 lipca.

Organizator uznał, że przy tej ilości drużyn najlepszy do przeprowadzenia rozgrywek będzie system „do dwóch przegranych” z finałem rozgrywanym pomiędzy najlepszą drużyną rund: zwycięzców i przegranych. Zakładało to rozegranie 22 spotkań. Na turnieju stawiło się jednak 9 drużyn. Pogoda była niezbyt pewna a piasek zimny i wilgotny.

Ostatecznie w turnieju zagrały następujące pary:
1. Lebiedowicz Mariusz – Hołownicki Łukasz
2. Tytuła Artur – Barczuk Grzegorz
3. Witold Kapusta – Mariusz Kulczyński
4. Robert Kucyk – Cezary Szeweńko
5. Dariusz Mękal – Maciej Łyko
6. Igor Banaszek – Adrian Kania
7. Głodowski Adam – Oliwiak Łukasz
8. Mazurek Damian – Ciesielczuk Tomek
9. Łukasz Dobosz – Mateusz Kuszmiruk

Pierwsza runda rozegrana została do dwóch wygranych setów podobnie o miejsca III-I. Pozostałe mecze rozgrywaliśmy w jednym secie do 21 punktów. Wyniki poszczególnych meczów turnieju znajdują się na zdjęciu. Odbyło się 16 meczy, które stały na niezłym poziomie.

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Kucyk – Szeweńko, która była „czarnym koniem” turnieju (IV miejsce). Drużyna Kulczyński – Kapusta, również zagrała bardzo dobre zawody (III miejsce). Jednak najsilniejszymi parami turnieju niewątpliwie były ekipy: Tytuła – Barczuk i Lebiedowicz – Hołownicki. Pary te spotkały się dwukrotnie. W pierwszym meczu zwyciężyła bardzo dobra technicznie para Tytuła – Barczuk. W finale musieli oni jednak uznać wyższość starszych bardziej doświadczonych kolegów Lebiedowicza i Hołownickiego.

Finał w poszczególnych w pierwszych dwóch setach przedstawiał się następująco: najpierw dość gładko wygrali Tytuła – Barczuk 15:10., następnie równie łatwo wygrali Hołownicki – Lebiedowicz 15:8. Decydujący set był bardzo zacięty. Początkowo przewagę uzyskali Tytuła – Barczuk, ale w ciągu gry Lebiedowicz – Hołownicki wyrównali. Przy stanie 13:13, atak w aut Tytuły. Ostatni punkt dla studentów i zwycięstwo.

Turniej obfitował w wiele ciekawych akcji obronnych, piasek pozwala na efektowne pady i rzuty. W finale było też kilka naprawdę świetnych akcji, w których były ataki obrony i kontrataki i ponownie obrony – słowem było na co popatrzeć.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Lebiedowicz Mariusz – Hołownicki Łukasz
2. Tytuła Artur – Barczuk Grzegorz
3. Witold Kapusta – Mariusz Kulczyński
4. Robert Kucyk – Cezary Szeweńko
5. Łukasz Dobosz – Mateusz Kuszmiruk
6. Głodowski Adam – Oliwiak Łukasz
7 – 8. Mazurek Damian – Ciesielczuk Tomek
Dariusz Mękal – Maciej Łyko
9. Igor Banaszek – Adrian Kania

Organizator: Stowarzyszenie „Dla Szkoły”

***

PS.

Przypomnę, że przed rokiem podobny turniej rozgrywany był na trawie. Zwyciężyła wówczas para Hołownicki – Gargol. To właśnie wtedy w głowach uczestników zrodził się pomysł zbudowania w Hrubieszowie boiska do siatkówki plażowej.

W inicjatywie tej i w jej realizacji uczestniczyli: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie „Dla Szkoły” z Prezesem Dariuszem Szadowskim, Wiceprezesem Krzysztofem Brudnowskim, oraz panem Markiem Obszyńskim i panem Marcinem Nowakiem, a także panem Kamilem Wojciechowskim, Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji z panem dyrektorem Stanisławem Łuczkiewiczem, oraz pracownicy, Radny Rady Miejskiej pan Waldemar Kasperkiewicz, pan Dariusz Mękal. Wspierali nas urzędnicy Urzędu Miasta Hrubieszowa z panem Markiem Watrasem na czele. Wszystkim tym osobom dziękujemy.

Całość prac przebiegała następująco: zaprojektowano boisko, znaleziono odpowiednie miejsce (najodpowiedniejsze było oczywiście miejsce na terenie HOSiR), pozyskanie środków finansowych na realizacje zadania (na różnych etapach szukaliśmy finansów przez organizację turniejów sportowych, pozyskiwanie środków z Urzędu Miasta oraz po prostu prowadzenie wszelkich prac i działań społecznie, czy przez pracowników HOSiR) zorganizowanie i zakupienie żużlu, wykopanie dołu na boisko, wwiezienie w rozsypanie żużlu, zakupienie geowłókniny i rozłożenie jej, wykopanie dołów na mocowanie słupków, wykonanie konstrukcji mocującej słupki, zacementowanie konstrukcji, wyszukanie odpowiedniego piasku, zakupienie a następnie zwiezienie i rozsypanie piasku, wykonanie słupków. Całość prac nie jest jeszcze ostatecznie zakończona, są zaciągnięte zaległości, być może wykonana zostanie siatka ogrodzeniowa (jednak to uzależnione jest od tego czy boisko będzie dewastowane, zaśmiecane itp. czy też nie), trzeba będzie postawić ławeczki dla zawodników i kibiców (jest już na to pomysł), trzeba także wykonać stojak dla sędziego.

Tego typu turnieje mają pomóc dokończyć inwestycję. Jednak już obecnie można uznać, że inicjatywa została zrealizowana. Wszystkich zaangażowanych w budowę bardzo cieszy fakt, ze boisko do plażówki jest oblegane przez hrubieszowiaków, którzy chętnie grają w siatkę na piasku.

K. Brudnowski

zobacz zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009