Igrzyska się rozpoczęły

W piątek 08.08.2008 r. późnym popołudniem o godzinie 8.08 odbyło się otwarcie 29 Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Reklamy

Atmosfera otwarcia była naprawdę wspaniała – kilkutysięczny tłum ludzi zgromadził się na stadionie olimpijskim, żeby uczestniczyć w uroczystym otwarciu i zapaleniu znicza olimpijskiego.

W samym centrum stadionu mieliśmy okazję oglądać i podziwiać otwarcie IO. Sportowcy z całego świata ubrani w stroje narodowe swoich krajów wyglądali imponująco. Mimo tego, że było bardzo gorąco, nikomu to nie przeszkadzało. Robiliśmy sobie zdjęcia pamiątkowe i pozdrawialiśmy się serdecznie. Na krótki czas świat zapomniał o granicach dzielących ludzi i byliśmy, jak jedna wielka rodzina – niezależnie od języka, kultury czy koloru skóry.

Wszystkich sportowców, działaczy i kibiców opanował duch wspaniałej atmosfery Igrzysk Olimpijskich, ale oczekiwaliśmy na najważniejszy moment zapalenia znicza olimpijskiego, który zrobił na nas ogromnie wrażenie. Serce zaczęło szybciej bić, a przez całe ciało przeszedł dreszcz. Bardzo ciężko jest opisać to uczucie – jedno jest pewne – warto było poświęcić tyle potu na treningach, żeby tu być i we wszystkim uczestniczyć osobiście.

Pozdrawiam wszystkich z gorącego Pekinu.

Rafał Fedaczyński

Na zdjęciu – Rafał Fedaczyński z trenerem polskiej reprezentacji siatkarzy – Raulem Lozano.

zdjęcia >>