23 kwietnia 2024

Igrzyska w Czwórboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych

Doroszczuk Magda najlepsza zawodniczka 4-boju la w 2006 r.W Zamościu odbyły się IGRZYSKA REJONOWE (szkoły podstawowe) w Czwórboju Lekkoatletycznym. W drużynie startuje 6 osób z jednej szkoły, które uczestniczą w 4 konkurencjach, suma punktów 5 najlepszych osób z drużyny ustala kolejność szkół. W skład 4-boju wchodzi: bieg na 60 m., bieg na 600 m. u dziewcząt, natomiast chłopcy biegają 1000 m., do wyboru: skok w dal lub skok wzwyż (w wybranym skoku uczestniczy cała drużyna), rzut piłeczką palantową.

br />W wyniku przeprowadzonych w/w zawodów w Zamościu duży sukces odniosły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie, które pod okiem p. Anny Sobczak wywalczyły 1 miejsce z 1353 pkt. (2. SP 9 Zamość – 1302 pkt.) i awansowały do finału wojewódzkiego. Najlepszą zawodniczką zawodów została Magda Doroszczuk, która zgromadziła aż 386 pkt. uzyskując wyniki: 60 m. – 8,72, w dal – 5.06 !!!, pił. pal. – 37,5 m., 600 m. – 1:54,08 min. Tym wynikiem Magda o 1 pkt. poprawiła rekord powiatu, który należał do Edyty Grzyb z SP 3 w Hrubieszowie, pozostałe dziewczyny to: Paula Tarnogórska – 281 pkt, Maja Hojda – 253 pkt., Martyna Nosko, Anita Hojda i Paula Niedobit. Dziewczęta z SP nr 3 w Hrubieszowie zajęły 5 miejsce gromadząc 1029 pkt., w składzie, Karolina Kasprowicz 268 pkt., Katarzyna Kolenda 234 pkt., Anita Ciesielczuk, Agnieszka Tulej, Magda Ciesielczuk, A. Wiśniewska, nauczyciel p. Joanna Różańska.
Wśród chłopców wysokie 3 miejsce zbierając 1090 pkt. zajęli podopieczni p. Tomasza Szlonzaka z SP nr 3 w Hrubieszowie (1. SP 3 Tomaszów – 1171 pkt.) w składzie M. Bakalarczuk 243 pkt., Żołdak Piotr – 234 pkt., Gałan Marcin – 229 pkt, Chachler Mateusz, Grzyb Bartłomiej. Natomiast na 6 pozycji uplasowali się chłopcy z SP w Dołhobyczowie z 894 pkt., nad którymi czuwał p. Mariusz Kulczyński, w składzie: Arek Antoniuk, S.Pietrycki 205 pkt., B. Zieliński, Tomasz Ćwiek, Mateusz Dec, K. Kozłowski.

7 czerwca zostały rozegrane, też w Zamościu MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA, dziewczęta z SP nr 2 w Hrubieszowie zajęły bardzo wysokie 3 miejsce (1. SP 1 Łuków – 1486 pkt., 2. SP 3 Biała Podlaska – 1368 pkt.), otrzymując brązowe medale i piękny puchar. SP nr 2 wystąpiło w składzie: Doroszczuk Magda, Hojda Maja, Tarnogórska P., Hojda Anita, Nosko Martyna, Niedobit Paula.

Wynik Magdy Doroszczuk to nowy rekord ZAMOJSZCZYZNY.