II Gminne Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe w Mirczu

HrubieszówMircze

Reklamy

W dniu 12 lipca 2009 r. w Mirczu na obiektach Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mirczu oraz na stadionie sportowym obyły się II Gminne Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe Gminy Mircze.

Igrzyska uroczyście otworzył Dyrektor Gimnazjum w Mirczu Pan Józef Czerniak, natomiast znicz olimpijski zapalił wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski Weteranów i Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy Weteranów Pan Józef Wąsiel.

W 23 konkursach (13 konkurencjach) wzięło udział 172 mieszkańców Gminy Mircze.

Najlepsi uczestnicy poszczególnych konkursów otrzymali pamiątkowe medale, natomiast 5 najlepszych sołectw otrzymało pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji końcowej sołectw I miejsce wywalczyło sołectwo Stara Wieś, II miejsce – Mircze, III miejsce – Modryń Kolonia, IV miejsce – Prehoryłe, V miejsce – Mołożów.

W czasie Igrzysk odbyły się następujące konkurencje: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, siatkówka plażowa, tenis stołowy, skok w dal, biegi (100m, 200m i 400m), rzut do kosza, rzut lotką, trójbój indywidualny (rzut lotką, rzut do kosza, strzał na bramkę), przeciąganie liny, przerzucanie opony traktorowej, konkurs siłacza.

Każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek. Najstarszym uczestnikiem Igrzysk był – Kobel Henryk z Prehoryłego , natomiast najmłodszym – Bartosz Zinczuk z Mircza, najliczniejsze sołectwo – Stara Wieś 38 osób.

Igrzyska zostały zrealizowane z środków pochodzących z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.

ORGANIZATORZY:
Wójt Gminy Mircze
Gminny Klub Sportowy „Andoria” w Mirczu
Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu

Sędziowali:
Sędzia główny – Józef Czerniak
Sędzia sekretarz – Marta Małyszek
Sędziowie konkurencji – Urszula Przytuła, Anna Zawadzka-Starenga, Agnieszka Marciniuk, Joanna Kawałek, Danuta Smyk, Krystyna Mazur, Halina Guzina, Mirosława Pukaluk, Anna Pakuła, Dorota i Dariusz Smoll, Robert Majdanik – wszyscy nauczyciele Gimnazjum im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Mirczu oraz Jerzy Smyk, Zbigniew Szwiec, Paweł Sienicki i inni, którzy służyli pomocą przy wyjątkowo trudnej, deszczowej pogodzie podczas całych zawodów.

Sędziowie techniczni:
Barbara Szkopik, Mariusz Rutkowski i Marcin Szpyrka – pracownicy Gimnazjum w Mirczu.

***

KONKURENCJE INDYWIDUALNE:

I. Lekko atletyka – 100 m dziewcząt ur. 1993 i mł.
1. Skop Weronika – 14:72, 1995, Mołożów – 10 pkt.
2. Ciuch Elżbieta – 14,97,1995, Stara Wieś – 8 pkt.
3. Demusiak Sylwia – 15,50, 1994, Mircze – 6 pkt.
4. Kierepko Joanna – 15,85, 1994, Stara Wieś – 5 pkt.
5. Piwińska Klaudia – 16,20, 1996, Mołożów – 4 pkt.
6. Węgorek Jagoda – 16,48, 1996, Kryłów – 3 pkt.
7. Karwacka Karolina -17,31, 1998, Modryń Kolonia – 2 pkt.
8. Karwacka Ewelina – 18,18, 1996, Modryń Kolonia – 1 pkt.
9. Wilczewska Weronika – 18,28, 1999, Prehoryłe

II. Lekko atletyka – 100 m chłopców ur. 1993 i mł.
1. Sitarz Kamil – 12,38, 1993, Mircze – 10 pkt.
2. Majak Artur – 13,14, 1994, Prehoryłe – 8 pkt.
3. Mielniczuk Dawid – 13,32, 1993, Stara Wieś – 6 pkt.
4. Wasyna Piotr – 13,61, 1995, Prehoryłe – 5 pkt.
5. Krawczyk Adrian – 14,27, 1994, Stara Wieś – 4 pkt.
6. Umer Przemysław – 15,75, 1996, Marysin – 3 pkt.
7. Maj Albert – 16,91, 1998, Modryń Kolonia – 2 pkt.
8. Karwacki Rafał – 17,74, 1997, Modryń Kolonia – 1 pkt.

III. Lekko atletyka – 200 m dziewcząt ur. 1993 i mł.
1. Skop Weronika – 32,08, 1995, Mołożów – 10 pkt.
2. Demusiak Sylwia – 32,21, 1994, Mircze – 8 pkt.
3. Kierepko Diana – 33,78, 1994, Stara Wieś – 6 pkt.
4. Węgorek Jagoda – 34,05, 1996, Kryłów – 5 pkt.
5. Skop Marlena – 34,65, 1994, Mołożów – 4 pkt.
6. Zionkowska Katarzyna – 35,00, 1996, Modryń Kolonia – 3 pkt.
7. Wilczewska Weronika – 36,81, 1999, Prehoryłe – 2 pkt.

IV. Lekko atletyka – 200 m chłopców ur. 1993 i mł.
1. Bajak Artur – 26,62, 1994, Prehoryłe – 10 pkt.
2. Bohonos Tomasz – 28,02, 1994, Stara Wieś – 8 pkt.
3. Wasyna Piotr – 28,12, 1995, Prehoryłe – 6 pkt.
4. Wilczek Patryk – 29,80, 1994, Modryń Kolonia – 5 pkt.
5. Umer Przemysław – 31,37, 1996, Marysin – 4 pkt.
6. Jewuła Mateusz – 32,47, 1994, Stara Wieś – 3 pkt.
7. Karwacki Rafał – 36,77, 1997, Modryń Kolonia – 2 pkt.

V. Lekko atletyka – 400 m dziewcząt ur. 1993 i mł.
1. Ciuch Elżbieta – 1:32,25, 1995, Stara Wieś – 10 pkt.
2. Roman Kamila – 1:18,38, 1995, Modryń Kolonia – 8 pkt.
3. Mielniczuk Ewelina – 1:23,50, 1995, Stara Wieś – 6 pkt.
4. Węgorek Jagoda – 1:27,12, 1996, Kryłów – 5 pkt.
5. Wilczewska Weronika – 1:32,25, 1999, Prehoryłe – 4 pkt.

VI. Lekko atletyka – 400 m chłopców ur. 1993 i mł.
1. Lizun Kamil – 59,43, 1993, Mircze – 10 pkt.
2. Mielniczuk Dawid – 1:02,43, 1995, Stara Wieś – 8 pkt.
3. Wasyna Piotr – 1:03,84, 1995, Prehoryłe – 6 pkt.
4. Majak Artur – 1:05,82, 1994, Prehoryłe – 5 pkt.
5. Karwacki Mateusz – 1:08,30, 1993, Modryń Kolonia – 4 pkt.
6. Wilczek Patryk – 1:16,13, 1994, Modryń Kolonia – 3 pkt.
7. Umer Przemysław – 1:18,06, 1996, Marysin – 2 pkt.
8. Zińczuk Bartosz – 2:12,43, 2001, Mircze – 1 pkt.

VII. Skok w dal z miejsca dziewcząt ur. 1994 i mł.
1. Karwacka Ewelina – 208, 1996, Modryń Kolonia -10 pkt.
2. Kierepka Joanna – 193, 1994, Stara Wieś – 8 pkt.
3. Skop Weronika – 180, 1995, Mołożów – 6 pkt.
4. Piwińska Klaudia – 176, 1996, Mołożów – 5 pkt.
5. Wiatrzyk Katarzyna – 173, 1996, Mircze – 4 pkt.
6. Karwacka Karolina -160, 1998, Modryń Kolonia – 3 pkt.
7. Wilczewska Weronika – 159, 1999, Prehoryłe – 2 pkt.
8. Działa Oliwia – 155, 1997, Mircze – 1 pkt.
9. Mielniczuk Ewelina – 148, 1995, Stara Wieś
10. Bajak Katarzyna – 113, 1994, Prehoryłe

VIII. Skok w dal z miejsca chłopców ur. 1994 i mł.
1. Bajak Artur – 240, 1994, Prehoryłe – 10 pkt.
2. Bohonos Tomasz – 212, 1994, Stara Wieś – 8 pkt.
3. Krawczyk Adrian – 209, 1994, Stara Wieś – 6 pkt.
4. Wasyna Piotr – 208, 1995, Prehoryłe – 5 pkt.
5. Umer Przemysław – 182, 1996, Marysin – 4 pkt.
6. Sendecki Robert – 182, 1996, Marysin – 4 pkt.
7. Małyszek Szymon – 196, 1996, Mircze – 2 pkt.
8. Maj Albert – 159, 1998, Modryń Kolonia – 1 pkt.
9. Dziadosz Hubert – 150, 1999, Modryń Kolonia

IX. Tenis stołowy dziewcząt ur. 1992 i mł.
1. Milczuk Patrycja, 1992, Stara Wieś – 10 pkt.
2. Rosołowska Agnieszka, 1992, Prehoryłe – 8 pkt.
3. Mielniczuk Karolina – 1994, Stara Wieś – 6 pkt.
4. Wasyna Karolina – 1992, Prehoryłe – 5 pkt.
5. Kowal Magdalena – 1992 Modryń Kolonia – 4 pkt.
6. Wiatrzyk Katarzyna – 1996, Mircze – 3 pkt.
7. Karwacka Ewelina – 1996, Modryń Kolonia – 2 pkt.
8. Działa Oliwia – 1997, Mircze -1 pkt.
9. Krauz Justyna – 1993, Kryłów

X. Tenis stołowy chłopców ur. 1992 i mł.
1. Małyszek Szymon – 1996, Mircze – 10 pkt.
2. Rębacz Tomasz – 1992, Szychowice – 8 pkt.
3. Kapciak Arkadiusz – 1994, Stara Wieś – 6 pkt.
4. Puc Dawid – 1996, Smoligów – 5 pkt.
5. Mielniczuk Dawid – 1993, Stara Wieś – 4 pkt.
6. Polak Łukasz – 1996, Modryń Kolonia – 3 pkt.
7. Kuna Łukasz – 1995, Modryń Kolonia – 2 pkt.
8. Wilczewski Arkadiusz – 1998, Prehoryłe – 1 pkt.
9. Dziadosz Hubert – 1999, Modryń Kolonia
10. Sendecki Robert – 1994, Marysin
11. Baran Przemysław – 1993, Prehoryłe

XI. Rzut do kosz dziewcząt ur. 1992 i mł.
1. Kierepko Diana, 1993, Kryłów – 10 pkt.
2. Wiatrzyk Katarzyna, 1996, Mircze – 8 pkt.
3. Działa Oliwia, 1997, Mircze – 6 pkt.
4. Karwacka Monika, 1992, Modryń Kolonia – 5 pkt.
5. Piwińska Klaudia, 1996, Mołożów – 4 pkt.
6. Krauz Justyna, 1993, Kryłów – 3 pkt.
7. Jędra Patrycja, 1994, Stara Wieś – 3 pkt.
8. Kierepka Joanna, 1994, Stara Wieś – 3 pkt.
9. Kowal Magda, 1992, Modryń Kolonia – 3 pkt.
10. Koman Kamila, 1995, Modryń Kolonia – 3 pkt.
11. Demusiak Sylwia, 1994, Mircze – 3 pkt.
12. Skop Marlena, Mołażów – 3 pkt.
13. Skop Weronika, 1995, Mołażów – 3pkt.
14. Wilczewska Weronika, 1999, Prehoryłe – 3 pkt.

XII. Rzut do kosz chłopców ur. 1992 i mł.
1. Krawczyk Adrian, 1994, Stara Wieś – 10 pkt.
2. Jewuła Damian, 1992, Stara Wieś – 8 pkt.
3. Umer Przemysław, 1996, Marysin – 6 pkt.
4. Kseniuk Rafał, 1992, Stara Wieś – 5 pkt.
5. Karwacki Mateusz, 1993, Modryń Kolonia – 5 pkt.
6. Karwacki Rafał, 1994, Modryń Kolonia – 5 pkt.
7. Martyniuk Marcin, 1992, Prehoryłe -5 pkt.
8. Małyszek Szymon, 1996, Mircze -5 pkt.
9. Puc Dawid, 1996, Smoligów – 5 pkt.

XIII. Rzut lotką do tarczy dziewcząt ur. 1994 i mł.
1. Jędra Patrycja – 52, 1994, Stara Wieś – 10 pkt.
2. Sołoducha Katarzyna – 44, 1997, Modryń Kolonia – 8 pkt.
3. Kierepko Djana – 35, 1994, Stara Wieś – 6 pkt.
4. Zionkowska Katarzyna – 22, 1996, Modryń Kolonia – 5 pkt.
5. Wilczewska Weronika – 20, 1999, Prehoryłe – 4 pkt.
6. Działa Oliwia – 18,1997, Mircze – 3 pkt.
7. Skop Marlena – 9, Mołożów – 2 pkt.
8. Piwińska Klaudia – 6, 1996, Mołożów – 1 pkt.

XIV. Rzut lotką do tarczy chłopców ur. 1994 i mł.
1. Karwacki Rafał – 42, 1997, Modryń Kolonia – 10 pkt.
2. Małyszek Szymon – 35, 1996, Mircze -8 pkt.
3. Zińczuk Bartłomiej – 34, 2001, Mircze – 6 pkt.
4. Puc Dawid – 31, 1996, Smoligów – 5 pkt.
5. Jędra Damian – 17, 1995, Stara wieś – 4 pkt.
6. Przybysz Tomasz – 14, 1997, Marysin – 3 pkt.
7. Sołoducha Ernest – 5, Modryń Kolonia – 2 pkt.

XV. Trójbój indywidualny ur. 1991 i starsi.
1. Drozd Janusz- 92, Szychowice – 10 pkt.
2. Sienicki Paweł – 87, Mircze – 8 pkt.
3. Dziadosz Mariusz – 73, Modryń Kolonia – 6 pkt.
4. Smyk Andrzej – 73, 1961, Stara Wieś – 6 pkt.
5. Skop Zbigniew – 71, Mołożów – 4 pkt.
6. Pasek Robert – 71, Mołożów – 4 pkt.
7. Kita Magda – 39. Stara Wieś -2 pkt.
8. Karwacka Joanna – 28, Modryń Kolonia – 1 pkt.

XVI. Przerzucanie opony traktorowej ur. 1991 i starsi.
1. Powiński Jacek – 17,22, Mołożów – 10 pkt.
2. Kołtoniuk Jakub – 17,40, Kryłów – 8 pkt.
3. Pasek Robert – 18,50, Mołożów – 6 pkt.
4. Mazur Damian – 18,77, Stara Wieś – 5 pkt.
5. Ślepko Grzegorz – 19,72, Mołożów – 4 pkt.
6. Palęga Piotr – 19,80, Mircze -3 pkt.
7. Tarnowski Jan – 20,13, Stara Wieś -2 pkt.
8. Kaszyński Artur- 20,82, Kryłów – 1 pkt.
9. Tarnowski Mirosław – 21,15, Stara Wieś
10. Wilczek Bartłomiej – 21,40, Modryń Kolonia
11. Karwacki Andrzej – 21,80, Modryń Kolonia
12. Węgorek Kamil – 24,58, Kryłów

XVII. Konkurs siłacza – wyciskanie odważnika 17,5 kg ur. 1994 i mł.
1. Kaszyński Artur- 69, 1990, Kryłów – 10 pkt.
2. Kołtoniuk Jakub – 61, 1990, Kryłów -8 pkt.
3. Nowosad Łukasz – 31, 1987, Stara Wieś – 6 pkt.
4. Karyga Ryszard – 31, 1975, Mołożów – 6 pkt.
5. Frączkowski Tomasz – 30, 1991, Kryłów – 4 pkt.
6. Palęga Piotr – 28, 1991, Mircze – 3 pkt.
7. Wilczek Bartłomiej – 28, 1985, Modryń Kolonia – 3 pkt.
8. Mirowski Ireneusz – 20, 1965, Prehoryłe -1 pkt.

***

KONKURENCJE DRUŻYNOWE:

I. Siatkówka mężczyzn drużyn 3 osobowych ur. 1991 i starsi
1. Mircze – Fedziuryna Damian, Zawadzki Szymon, Przebierowski Michał, Wielosz Marcin – 20 pkt.
2. Miętkie – Smyk Jerzy, Lizun Kornel, Lizun Jacek, Sobczuk Szymon – 15 pkt.
3. Wiszniów – Jóźwiak Patryk, Dworniczak Michał, Laskowski Adrian – 8 pkt.
4. Stara Wieś – 7 pkt.

II. Koszykówka mężczyzn drużyn 3 osobowych ur. 1991 i starsi
1. Mircze – Przebierowski Michał 1983, Blajerski Grzegorz 1983, Zawadzki Bartłomiej 1984 – 20 pkt.
2. Miętkie – Drozd Adam 1990, Fedziutyna Damian 1988, Ziółkowski Michał 1991 – 15 pkt.
3. Stara Wieś – Nowosad Łukasz 1987, Mikuła Łukasz 1987, Kapciak Przemysław 1990 – 8 pkt.

III. Piłka nożna mężczyzn drużyn 5 osobowych ur. 1991 i starsi
1. Mircze – Szwiec Zbigniew, Ciasnocha Łukasz, Wójtowicz Łukasz, Michalczuk Rafał i Hubert, Matuszak Michał, Demusiak Tomasz -20 pkt.
2. Szychowice – Socha Ireneusz i Przemysław, Drozd Mateusz i Przemysław, Frąk Kamil, Chodźko -15 pkt.
3. Mołożów – Piwiński Jacek, Wielosz Andrzej, Badyła Piotr, Głaz Emil, Polak Wiesław, Reder Dariusz -8 pkt.
4. Modryń Kolonia – 7 pkt.
5. Stara Wieś – 6 pkt.
6. Marysin – 5 pkt.
7. Prehoryłe – 5 pkt.

IV. Przeciąganie liny kobiet ur. 1991 i starszych
1. Kolonia Modryń – Karwacka Marta 1969, Karwacka Małgorzata 1969, Maj Jadwiga 1961, Dziadosz Jolanta 1973, Jóźwik Małgorzata 1969 – 20 pkt.
2. Stara Wieś – Smyk Danuta 1964, Mazur Krystyna 1962 – Nowosad Czesława 1964, Kseniuk Irena 1970, Kierepko Wiesława 1970 – 15 pkt.

V. Przeciąganie liny mężczyzn ur. 1991 i starszych
1. Marysin – Umer Krzysztof 1966, Umer Sławomir 1970, Jóźwiak Andrzej 1962, Polak Zbigniew 1965, Ścibisz Roman 1959 – 20 pkt.
2. Kolonia Modryń – Wilczek Andrzej 1963, Wszoła Zygmunt 1959, Sołoducha Mariusz 1971, Wilczek Radosław 1982, Wilczek Bartłomiej 1984 – 15 pkt.
3. Stara Wieś – Nowosad Łukasz 1887, Bohonos Bolesław 1964, Tarnowski Jan 1980, Mielniczuk Janusz 1960, Kierepko Czesław 1969 – 8 pkt.
4. Prehoryłe – Nawój Marek 1961, Mirowski Ireneusz 1981, Bajak Jarosław 1967, Szczucki Wojciech 1983, Kobel Henryk 1958 – 7 pkt.
5. Mircze – Palęga Piotr 1991, Wielosz Marek 1987, Kwieciński Konrad 1991, Ciuch Paweł 1989, Kopczyński Adrian 1988 – 6 pkt.
6. Prehoryłe – Nawój Marek 1961, Mirowski Ireneusz 1981, Bajak Jarosław 1967, Szczucki Wojciech 1983, Kobel Henryk 1958 – 6 pkt.
7. Kryłów – Kołtoniuk Przemysław 1988, Kołtoniuk Jakub 1990, Kaszyński Artur 1990, Węgorek Kamil 1991 – 6 pkt.
8. Mołożów – Polak Wiesław 1969, Wielosz Andrzej 1973, Ślepko Grzegorz 1981, Skop Zbigniew 1976, Pasek Robert 1978 – 6 pkt.

VI. Siatkówka plażowa – zawodniczka i zawodnik ur. 1994 i starsi.
1. Stara Wieś – Ślepko Hanna, Nowosad Łukasz- 1987 – 20 pkt.
2. Modryń Kolonia – Roman Sylwia – 1991, Karwacki Mateusz -1993 -15 pkt.

***

PUNKTACJA KOŃCOWA SOŁECTW:

1. Stara Wieś – 252 pkt. – kierownik ekipy – Andrzej Smyk
2. Mircze – 175 pkt. – kierownik ekipy – Paweł Sienicki
3. Modryń Kolonia – 166 pkt. – kierownik ekipy – Alicja Maciąg
4. Prehoryłe – 102 pkt. – kierownik ekipy – Wiesław Barański
5. Mołożów – 100 pkt. – kierownik ekipy – Jacek Piwiński
6. Marysin – 54 pkt. – kierownik ekipy – Sławomir Umer
7. Kryłów – 53 pkt. – kierownik ekipy – Ryszard Wieczorek
8. Szychowice – 33 pkt.
9. Miętkie – 30 pkt.
10. Smoligów – 15 pkt.11. Wiszniów – 8 pkt.

info
UG Mircze

Hrubieszow LubieHrubie 2009