II miejsce hrubieszowskiej drużyny w Street Workout na zawodach w Biłgoraju

W ubiegłym roku na popularnym portalu społecznościowym facebook powstała grupa Street Workout Hrubieszów, której twórcą był hrubieszowianin Mateusz Wójtowicz. Głównym celem założenia tej grupy było zrzeszanie ludzi, którzy mają dość wegetatywnego trybu życia, ludzi którzy chcieliby osiągnąć coś więcej niż kolejny poziom w jakieś grze internetowej. Przez ponad rok Mateusz próbował nakłaniać ludzi do aktywnego trybu życia, jednak jego starania były daremne.

Reklamy

Po publikacji naszych materiałów z treningu zwiększyła się liczba członków w grupie, jednak tylko nieliczni wykazali się chęcią udziału w treningu. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się o zawodach street workout, które mają odbyć się w Biłgoraju 3 sierpnia br. Mieliśmy mało czasu na trening, ale postanowiliśmy wziąć udział. Treningi były męczące, za każdym razem po powrocie do domu bolały nas wszystkie mięśnie. Naszym głównym celem było promowanie Hrubieszowa. Chcieliśmy pokazać, że u nas też jest utalentowana i ambitna młodzież.

Kiedy nadszedł oczekiwany przez nas dzień, nie liczyliśmy na zwycięstwo w konkurencjach indywidualnych ponieważ na zawodach byli obecni dwaj mistrzowie Polski – Maciej Jankowski w konkurencji muscle up i Mateusz Grabowiec w pull up. Mimo trudnych warunków pogodowych, które panowały podczas zawodów, wszyscy zawodnicy pokazali wysoki poziom umiejętności. W rezultacie ekipa Street Workout Hrubieszów zajęła drugie miejsce. Nasza radość była tym większa ponieważ nie posiadamy profesjonalnego sprzętu treningowego, ani trenera który by nas szkolił, całą naszą wiedzę którą posiadamy czerpaliśmy z Internetu i filmików na youtube. Po zawodach sędziowie osobiście nam pogratulowali rzadko spotykanej woli determinacji i woli walki. Słowa te napełniły nas dumą i jeszcze bardziej zmotywowały do działania. Mimo, że nie zdobyliśmy pierwszego miejsca, to zrealizowaliśmy swój cel i sprawiliśmy, że pomiędzy takimi miastami, jak Lubli, Biłgoraj czy Radzyń Podlaski pojawił się Hrubieszów. Trudno nam będzie dotrzymać kroku zawodnikom z większych miast bez odpowiedniego sprzętu, ale dołożymy wszelkich starań, aby nasze miasto zaistniało jeszcze na zawodach Street Workout. Wraz z Mateuszem zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do naszej grupy na facebooku i uczestnictwa w treningach.

Reklamy

 

Czym jest Street Workout? Jest to aktywność fizyczna polegająca na wykonywaniu ćwiczeń zaczerpniętych z kalisteniki. To treningu siłowym oparty o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. „pompki”, „mostki”, „brzuszki” i „dipy”. Ma pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka oraz kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację. Wykorzystuje się go w ramach treningu wojskowego oraz wychowania fizycznego w szkołach na całym świecie.

 

Street Workout można uprawiać praktycznie wszędzie: przy trzepaku, drabince lub poręczach. Ale nawet tego jest u nas mało. Obecnie trenujemy na podwórku u jednego z członków naszej grupy. W skład naszego wyposażenia wchodzą dwa samorubcze drążki. To niewiele, jednak musi nam to jakoś wystarczyć.

 

Łukasz Magier

fot: Łukasz Wołodko

Street Workout Hrubieszów Facebook