16 kwietnia 2024

II „Mikołajkowy” Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora ZS nr 3

W dniu 6 grudnia 2014 r. w hali sportowej ZS nr 3 odbył się II Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora ZS nr 3 im. T. Kościuszki w Hrubieszowie – Dariusza Szadowskiego.

Rywalizację przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył Michał Bilik. Drugie miejsce zajął Mikołaj Księżyk, a na ostatnim miejscu podium stanął Tomasz Lebiedowicz.

Natomiast w rywalizacji szkół ponagimnazjalnych zwyciężył Mateusz Frańczuk, który w finale pokonał Przemysława Umera 6:3, 6:4. Jednak zanim finaliści spotkali się na najwyższym szczeblu rozgrywek, obydwaj zawodnicy stoczyli wyrównane pojedynki w meczach półfinałowych, Mateusz pokonał Patryka Mroczka 6:3 i 6:4, natomiast Przemek – Konrada Pogwizda 6:4 i 6:4. W meczu o trzecie miejsce Konrad Pogwizd pokonał Patryka Mroczka 6:5, 6:4.

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali okazałe puchary, ufundowane przez Dyrektora Szkoły, oraz komplet piłek firmy Babolat. Natomiast zawodników zajmujących II i III miejscawyróżniono kompletem firmowych owijek do rakiet tenisowych. Ponadto wszyscy sportowcy otrzymali z rąk p. Dyrektora pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim uczestnikom za wspaniałą wspólną zabawę i zapraszają na podobny turniej w kategorii open, który odbędzie się w niebawem.