III Mistrzostwa WOT w Biegu na Orientację w Nałęczowie – ZDJĘCIA

W dniach 4-6 września 2020 r. w Nałęczowie odbyły się III Mistrzostwa WOT w Biegu na Orientację.

Reklamy

W rywalizacji o Puchar Dowódcy WOT wzięło udział ponad 130 zawodników z 13 brygad OT. W klasyfikacji drużynowej już po raz trzeci najlepszy okazał się zespół 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Uroczyste rozpoczęcie III Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegu na Orientację odbyło się w piątek, 4 września br. na stadionie LKS Cisy w Nałęczowie. Zawody zostały przeprowadzone w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej w kilku kategoriach wiekowych. Zwodnicy rozpoczęli rywalizację od biegu sprinterskiego w Parku Zdrojowym w Nałęczowie. Następnie w sobotę i niedzielę w pobliskich kompleksach leśnych Stary Gaj i Nowy Gaj odbył się bieg średniodystansowy oraz bieg sztafetowy w trzech kategoriach: kobiety, seniorzy oraz weterani.

O puchar Dowódcy WOT, medale i dyplomy rywalizowali zarówno żołnierze zawodowi, jak i terytorialnej służby wojskowej, w sumie ponad 130 zawodników z 13 brygad OT. Najlepsza drużynowo, już po raz trzeci z rzędu, okazała się drużyna 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Drugie miejsce wywalczyła 7 Pomorska Brygada OT, a trzecie miejsce 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT.

Organizatorem Mistrzostw WOT w Biegu na Orientację po raz trzeci była 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Patronat honorowy nad imprezą objęli Dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła oraz Dowódca 2 LBOT płk Tadeusz Nastarowicz.

Celem imprez sportowych organizowanych w WOT jest popularyzacja sportu oraz aktywnych form rekreacji ruchowej w środowisku żołnierzy OT. Rywalizacja sportowa na tego typu zawodach to dla Terytorialsów okazja doskonalenia ważnych umiejętności, takich jak współpraca w drużynie, czy posługiwanie się mapą i kompasem w terenie.


info i fot.: 2LBOT