III Pólmaraton w Chełmie

W niedzielę 29.05.2016 r. w pobliskim Chełmie odbył się licznie obsadzony III Pólmaraton Chełmski oraz towarzyszący mu bieg na dystansie 5 km. Niewiele osób wystartowało z Hrubieszowa i z powiatu, zmagając się z upalną pogodą i pagórkowatą trasą. Kto lubi rywalizować w biegach, to jest w czerwcu sporo imprez w województwie lubelskim, ciekawe, kto z Ziemi Hrubieszowskiej do nich przystąpi?

4. Nestorowicz Łukasz Stańków 1.17:38

24. Łukaszczyk Henryk Hrubieszów 1.36:34 (2. M50)

89. Brzozowski Mirosław Hrubieszów 1.51:55 (37. M30)

Kobiety

1. Jakubczak Aleksandra NOSG Zamość 1.26:53

2. Zaręba Edyta Spartan Zwierzyniec 1.34:40

3. Humin Anna Krasnystaw 1.38:08

27. Żółkiewska Małgorzata Tyszowce 2.10:57 (4. K40)

31. Guluk Anna Hrubieszów 2.18:22 (6. K40)

Bieg ukończyło 294 osób, w tym 47 K i 245 M

Oprócz Półmaratonu zawodnicy mogli się też zmierzyć z krótszym dystansem na 5km. Bieg wygrał Daniel Taras z Malborka – 19:28, drugi był Dominik Dejer z Włodawy – 20:11a na trzecim stopniu podium stanął Łukasz Augustyniak z Jackowa – 20:52 min. Wśród Pań pierwsza ze sporą przewagą wbiegła na metę Monika Kos z Pawłowa – 23:18z, druga była Katarzyna Iwaniuk-Mroczek z Wandzina – 26:44, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Dominika Skrzypczak z Lublina – 26:52. Bieg ukończyły 68 osób, w tym 27 K i 41 M.

Anna Guluk

Nieskromnie przyznam, że przebiegnięcie 21 km w takim upale to był nie lada wyczyn. Co innego trenować wieczorami, kiedy było jeszcze w miarę chłodno a co innego zawody w pełnym słońcu. Ale organizatorzy spisali się na medal – na trasie było sporo punktów z wodą do picia, izotonikami, owoce, kilka punktów z kurtyną wodną. Poza tym fajna atmosfera podczas biegu, dopingujący kibice na trasie – to wszystko sprawiało, że kilometr mijał za kilometrem a nogi same niosły. Na razie czeka mnie krótki odpoczynek i chociaż nie mam żadnych planów biegowych to formy trzeba pilnować. Pozdrawiam