Inauguracja sezonu 2016/2017 HLK za nami!

Niedziela 20 listopada zapoczątkowała zmagania Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki.
Z pierwszą kolejką gościliśmy w Zespole Szkół Nr 2 im. Ks. Stanisława Staszica, gdzie rozegrane zostaną wszystkie mecze obecnego sezonu. W pierwszym meczu rywalizowały drużyny Ka2 Team i Kościuszko, w drugim zmierzyły się zespoły Nowa Technika Ogólniak i Trójka.

Reklamy

 

Zespól Kościuszki postawił v-ce Mistrzom  bardzo trudne i twarde warunki gry. Wzmocniona dwoma silnymi byłymi gimnazjalistami Jedynki drużyna licealistów nie ustępowała pola dużo bardziej doświadczonym przeciwnikom. Wydawało się że Ka2-ki mający przewagę fizyczną i rzeczone wcześniej doświadczenie gładko pokonają dopiero zgrywający się zespól Kościuszki- nic bardziej mylnego.

Pierwsza kwarta wygrana przez młodzież 12:4 pokazała kto w tym meczu będzie dyktował warunki. Świetnie zagrali Dąbrowski(13pkt) i Wrona(5pkt), którzy skutecznymi akcjami wypracowali 8pkt przewagę. Ka2-ki raziły w tym momencie fatalną nieskutecznością zarówno spod kosza jak i z dystansu. Pudłowali po kolei wszyscy, a rzucone punkty przez Lipskiego(15pkt) i Wójtowicza(4pkt) były tylko przypadkiem. Po pierwszej mocno chaotycznej kwarcie Ka2-ki uspokoiły grę, dłużej rozgrywali piłkę co przyniosło wymierny efekt w postaci odrobienia aż 5 pkt. Mocniejsze zwarcie szyków w obronie głownie pod koszem odepchnęło licealistów od kosza, zmuszając ich do większej ilości rzutów zza linii. Dało im to tylko 2 celne 3-ki, Ka2 odpowiedziały jedną 3-ką Kuczyńskiego ale skuteczniej punktować zaczęli pozostali. Wynik 20:17 do przerwy dawał spore nadzieje na niezłe emocje w 2 części meczu. Zawodnicy nie zawiedli- III kwarta była mocno zacięta i wyrównana, pojawił się Kański(7pkt), który świetną trójką z prawie 8m zaznaczył swoją obecność na parkiecie. Kościuszko zaczął od 2 celnych trafień zza 6,75m. Ka2-ki odrobiły kolejny punkt i w ostatniej kwarcie mecz zaczął się od nowa. IV kwarta to festiwal błędów po jednej i drugiej stronie boiska. Kościuszkowcy nie mieli pomysłu na zdecydowaną obronę przeciwników, notowali mnóstwo strat. Ka2-ki żeby nie być dłużnymi fatalnie kontrowali, a przerzuty przez całe boisko do szybkich tylko w kilku sytuacjach trafiły do rąk odbiorców. Wynik meczu ustalił Szumiata (3pkt) celnie trafiając jeden z dwóch osobistych na 6 sek. do końca meczu. Kościuszko miał wprawdzie szansę na zwycięstwo jednak rzut Pokrywki(11pkt) silnie naciskanego przez obrońców na 2.sek przed końcem , nie znalazł drogi do kosza. Mecz zakończył się więc oczekiwanym aczkolwiek nie do końca pewnym zwycięstwem Ka2 Team 36:35 (4:12,13:8,11:10,8:5). Pachniało sensacją i szkoda że nie stała się ona faktem- w tabeli byłoby dużo ciekawiej. Kościuszko jeszcze pokaże siłę – jest to dużo mocniejsza drużyna niż w poprzednim sezonie.

 

W drugim meczu Nowa Technika Ogólniak starła się z Trójką. Zgodnie z przewidywaniami obrońcy tytułu nie zawiedli pewnie wygrywając 74:15 (13:7,12:1,13:5,39:2).Licealiści osłabieni nieobecnością Jóźwiaka i Popławskiego zagrali przyzwoicie. Choć przeciwnik okazał się mało wymagający liczyć należało, że finaliści Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych pokażą dużo więcej. Najlepszy strzelec Ogólniaka – Gardyński(25pkt.) brylował nie tylko skutecznością w ataku ale także walecznością w obronie notując liczne przechwyty i zbiórki. Jego świetne podania do kolegów otwierały im prostą drogę do kosza. Licealiści urządzili sobie ostre strzelanie i nie odpuszczali młodym gimnazjalistom , dla których to pierwszy etap w przygotowaniach do rozgrywek międzyszkolnych. Mimo, że Trójka traktuje ligę czysto szkoleniowo, stawiając za cel awans wojewódzki , to zaangażowanie  niektórych zawodników powinno być dużo większe. Przysłowiowe ,,lanie” od Mistrza to nie wstyd. Trener Wojciechowski ma więc sporo pracy…ale już się chyba przyzwyczaił, że na efekty trzeba poczekać i zapracować – życzymy żeby i tym razem ambitne cele zostały osiągnięte. Na wyróżnienie zasługują Fijołek(7pkt w tym ładna 3-ka) i Tlak, który wprawdzie nie wpisał się na listę punktujących ale odważnie i ambitnie grając stwarzał sobie i kolegom sytuacje rzutowe, szkoda że w jego przypadku nieskuteczne.

 

W tej kolejce ze względów technicznych pauzowały aż dwie drużyny : Mechaniczna i Ogólniak II. Ich mecz zostanie rozegrany w późniejszym terminie.

 

Następna kolejka 04.12.2016r zostanie rozegrana ponownie w ,,Staszicu”.

Start godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

 

TERMINARZ I RUNDY

 

I kolejka  20.11.2016

 

Ogólniak II vs. Mechaniczna                                pauza

Ka2 Team vs. Kościuszko                                                36:35

Trójka vs. Nowa Technika Ogólniak                   15:74

 

II kolejka  04.12.2016

 

Ogólniak II vs. Trójka                                              godz.17.00

Kościuszko vs. Nowa Technika Ogólniak         godz.18.00

Mechaniczna vs. Ka2 Team                                 godz.19.00

 

III kolejka  11.12.2016

 

Ogólniak II vs. Nowa Technika Ogólniak           godz.17.00

Ka2 Team vs. Trójka                                              godz.18.00

Kościuszko vs. Mechaniczna                              godz.19.00

 

IV kolejka  18.12.2016

 

Ogólniak II vs. Ka2 Team                                      godz.17.00

Nowa Technika Ogólniak vs. Mechaniczna     godz.18.00

Trójka vs. Kościuszko                                            godz.19.00

 

V kolejka  ?

 

Ogólniak II vs. Kościuszko                                               godz.17.00

Mechaniczna vs. Trójka                                        godz.18.00

Ka2 Team vs. Nowa Technika Ogólniak                        godz.19.00

 

 

Tabela

1. Nowa Technika Ogólniak                      1  2pkt 74:15

2. Ka2 Team                                                1  2pkt 36:35

3. Kościuszko                                              1  1pkt 35:36

4. Trójka                                                       1  1pkt 15:74

5. Ogólniak II                                                           0  0pkt 0:0

6. Mechaniczna                                          0  0pkt 0:0

 

 

PP