3 grudnia 2023

Instruktor Leszek Kryszczuk Mistrzem Polski!

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających klasy F1A Standard odbyły się na lotnisku w Trzciniec koło Czaplinka. Rywalizację w kategorii wiekowej senior wygrał instruktor UKS Jedynki Hrubieszów Leszek Kryszczuk a drużyna zajęła trzecie miejsce. W ten sposób Leszek Kryszczuk nie tylko doskonale pokazał, że nie tylko znakomicie przygotowuje podopiecznych do imprez najwyższej klasy, ale i sam siebie oraz modele potrafi przygotować w mistrzowski sposób!

Reklamy

 

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Hrubieszów reprezentowali zawodnicy:

instruktor Leszek Kryszczuk – kategoria wiekowa senior,

Reklamy

Mateusz Mięczak i Jakub Wezgraj – kategoria wiekowa junior.


Wyniki osiągnięte przez naszych zawodników:

– Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył instruktor UKS „Jedynki” Leszek Kryszczuk, a drużyna w wymienionym składzie zajęła trzecie miejsce i zdobyła tytuł – Drużynowy II Wice Mistrz Polski.


Rywalizację w kategorii wiekowej senior wygrał Leszek Kryszczuk, a drugie miejsce i tytuł Wice Mistrz Polski zdobył Stanisław Kubit z Gliwic, a trzecie miejsce i tytuł II Wice Mistrz Polski Dariusz Stężalski z Piły. 


Organizatorem tych zawodów był:

Aeroklub Polski, Starosta Pilski, Burmistrz Miasta Czaplinek, Klub Modelarzy Lotniczych w Pile oraz Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Trzcińcu.


Instruktor UKS Jedynki i Mistrz Polski 2019 Leszek Kryszczuk

W tym roku Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających klas F1A standard zostały rozegrane na byłym lotnisku wojskowym w Trzcińcu. Miejsce bardzo urokliwe w koło dużo jezior, lotnisko przyjemne do latania. Zawody zostały rozegrane w trudnych warunkach pogodowych, przy silnym wietrze, gdzie udało się przeprowadzić pięć kolejek lotów. Mistrzostwa Polski to najważniejsze zawody w ciągu sezonu. Start w nich gwarantuje rywalizację w szerokim gronie i zmierzenie się z najlepszymi zawodnikami w kraju.

 

Opracował – mak

Foto – archiwum sekcji UKS Jedynka Hrubieszów