IV liga: Kryształ Werbkowice – podsumowanie sezonu 2020/2021. Zawsze mogło być lepiej!

Werbkowicki zespół, pod kierownictwem trenera Jacka Ziarkowskiego, dwurundowe rozgrywki zasadnicze zakończył na piątej pozycji i zakwalifikował się do grupy mistrzowskiej. Od połowy kwietnia rozpoczął zmagania o jak najwyższą pozycję na tym poziomie z drużynami z grupy pierwszej.

Reklamy

W 12 meczach po siedmiu zwycięstwach, trzech remisach i dwóch porażkach zgromadził łącznie 61 punktów strzelając 31 bramek a tracąc zaledwie osiem. Do pierwszego miejsca na podium zabrakło czterech punktów.

Kryształ zdecydowanie lepiej spisywał się na swoim boisku, ponieważ pięciokrotnie pokonał rywali a tylko raz przegrał (bramki – 23:3), na wyjazdach wygrał dwukrotnie, trzy razy zremisował i raz przegrał (bramki 8:5).

Bilans bramkowy wyraźnie się poprawił w ostatnim meczu, kiedy Włodawianka przy fenomenalnej w tym dniu formie strzeleckiej Stanisława Rybki (8 bramek) została pokonana aż 13:0. Pokonani wysoko zostali również (6:1) Lutnia Piszczac i w Lublinie Lublinianka (4:1). Niesmak pozostawiają porażki u siebie z Powiślakiem Końskowola (0:1) i z POM w Piotrowicach też (0:1).

W celu utrzymania stabilizacji kadrowej w klubie jest prowadzone szkolenie w czterech grupach młodzieżowych. Ich trenerami są Adrian Brzozowski, Maciej Wójtowicz (dwie grupy) i Jarosław Kaczoruk.

Kadrę Kryształu tworzyli – bramkarze: Robert Suchodolski, Adam Stachyra, obrońcy: Maciej Wójtowicz, Szymon Dec, Łukasz Śmiałko, Sergiej Borys, Grzegorz Mulawa, Szymon Wanarski, Konrad Kozioł, pomocnicy: Stanisław Rybka, Patryk Nieradko, Arkadiusz Sas, Michał Jabłoński, Błażej Omański, Sebastian Denkiewicz, Kacper Maszewski, napastnicy: Damian Otręba, Paweł Kliszcz, Jakub Jarosz, Mateusz Oleszczuk.

Sztab szkoleniowy: Jacek Ziarkowski (trener), Robert Semeniuk (kierownik drużyny), masażysta – Sylwester Dołba. Klubem zarządzali: prezes zarządu – Edmund Kawka, wiceprezesi – Piotr Kot i Tomasz Bąk, sekretarz – Norbert Nieczyporowski oraz członkowie zarządu.

­

Zaplanowane mecze kontrolne przed sezonem 2021/2022:

10 lipca – Kryształ Werbkowice – Motor II Lublin 2:1 (2:1)

Bramki: zawodnik testowany II (9′), Rybka (29′) – zawodnik gości (21′)

Kryształ: Suchodolski (46′ Stachyra), Wójtowicz, Śmiałko, Borys, Omański, Denkiewicz, Reszczyński (52′ Sola), Wołoch (59′ Iwon), Zawodnik testowany I, Rybka, Zawodnik testowany II

17 lipca – Igros Krasnobród,

24 lipca – Sparta Rejowiec,

31 lipca – Wiktoria Zmudż

­

– Uważam, że sezon 2020-21 dla Kryształu Werbkowice był udany a przede wszystkim dobra gra w grupie mistrzowskiej (ale nie jestem zwolennikiem takiego podziału). Coraz bardziej widoczny jest efekt dobrej pracy trenera Jacka Ziarkowskiego oraz zaangażowanie całej drużyny w treningi i mecze ligowe. Do dyspozycji mieliśmy wąską kadrę, ale bardzo wyrównaną, w której grają starsi doświadczeni zawodnicy na poziomie czwartej ligi oraz ambitną waleczną młodzież. Z taką fajną ekipą chce się pracować  – przekazał nam wiceprezes i sponsor Kryształu Piotr Kot.

– Sezon 2020/2021 uważamy za udany. Szczególnie zanotowaliśmy dobrą grę w grupie mistrzowskiej. Chociaż żałujemy, że przegraliśmy jedno bramkowo dwa mecze. Wszystkie formacje prezentowały się dobrze ze wskazaniem na linię obrony. Obecnie drużyna jest w okresie roztrenowania i regeneracji. W przyszłym sezonie trzon drużyny będą w zasadzie tworzyć ci sami zawodnicy, ale oczywiście będziemy się starali zespół wzmocnić, nad czym pracujemy – mówi kierownik drużyny Robert Semeniuk

Robert Suchodolski: – Myślę że zajęliśmy bardzo dobre miejsce i każdy z nas może być zadowolony. Wiemy, jaki to był dziwny sezon z powodu covid, ale myślę, że to co mamy zawdzięczamy ciężkiej pracy Wszystkich chłopaków, jak i trenera oraz całemu zarządowi i ludziom, którzy byli cały czas z nami. Teraz do 10 lipca mamy wolne a potem zaczynamy nowy mam nadzieję jeszcze lepszy sezon.

­

Opracował – mak, fot. strona Kryształu Werbkowice


Zobacz też:

Adrian Wołoch zawodnikiem Kryształu

Adrian Wołoch zawodnikiem Kryształu


LubieHrubie na Instagramie