20 lipca 2024

IV liga: Przygotowania Kryształu Werbkowice do rundy rewanżowej – pierwszy sparing lidera na plus

MLKS Kryształ Werbkowice pod wodzą Jacka Ziarkowskiego po jesiennej edycji rozgrywek IV ligi lubelskiej uplasował się na I miejscu z dorobkiem 38 punktów, zapewniając sobie na wiosnę udział w grupie mistrzowskiej w walce o awans do III ligi. Kryształ wyprzedził takie uznane marki w województwie jak Stal Kraśnik czy Hetman Zamość.

Reklamy

Trener Jacek Ziarkowski przygotowania do rundy rewanżowej zarządził od 14 stycznia. Drużyna trenowała trzy razy w tygodniu a ich tygodniowe przygotowania miały kończyć mecze kontrolne, do których nie doszło, ponieważ przeciwnicy z Łęcznej i Miączyna odwołali je. Z klubu odszedł Adrian Wołoch, ale pozostaje pozyskany w jesieni bramkarz Patryk Rojek. Zarząd klubu i trener liczy, że pozyskają jednego lub dwóch młodzieżowców.

– Na początku treningów skupiliśmy się nad budowie siły i wytrzymałości. Szkoda, że uciekły nam pierwsze sparingi. Jesteśmy liderem i liczymy na dobrą rundę rewanżową, ale z obecną frekwencją na treningach będzie ciężko o powtórzenie tego wyniku. Liczę na poprawę w tym te macie. W programie przygotowań są dalsze mecze kontrolne, które powinny przygotować zespół pod kontem technicznym i taktycznymprzekazał nam trener Jacek Ziarkowski 

Reklamy

­

Sparta Rejowiec – Kryształ Werbkowice 0:4 (0:4)

Reklamy

Bramki: Grzęda x2, Reszczyński x2. Kryształ: Rojek – zaw. testowany, Mulawa, Wanarski, Borys, Pupeć, Jarosz, Grzęda, Reszczyński, zaw. testowany, Otręba. Na zmiany wchodzili: Suchodolski, Iwon, Sola, Omański

­

– Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu dużo klarownych sytuacji. W drugiej było widać, że zabrakło trochę sił, ale w takim okresie przygotowawczym obciążenia treningowe są bardzo duże, więc miało prawo brakować świeżościmówi wieloletni bramkarz Kryształu Robert Suchodolski.

­

Dalsze mecze kontrolne: 

12.02.2022 r. – Kryształ Werbkowice – Opolanin Opole Lubelskie

16.02.2022 r. – Kryształ Werbkowice – Motor II Lublin

19.02.2022 r. – Kryształ Werbkowice – Łada Biłgoraj

12.03.2022 r. – Kryształ Werbkowice – Start Krasnystaw

­

(opracował – mak, fot. Kryształ Werbkowice – strona klubowa)


Zobacz też:

Kryształ Werbkowice rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej

Kryształ Werbkowice rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej


LubieHrubie na YouTube