IV Turniej Halowej Piłki Nożnej pamięci Zdzisława Główki

15 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie odbył się IV Turniej Halowej Piłki Nożnej poświęcony pamięci zmarłego funkcjonariusza Straży Granicznej śp. por. SG Zdzisława Główki.

Reklamy

Turniej został zorganizowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Komendanta i funkcjonariuszy Placówki SG w Hrubieszowie. Do udziału w turnieju zgłosiło się w sumie 12 drużyn, które reprezentowały Straż Graniczną, zaprzyjaźnione służby mundurowe oraz inne instytucje.
 
Wśród przybyłych gości, na miejscu byli obecni: Komendant Nadbużańskiego Oddziału SG – gen. bryg. SG Jarosław Frączyk, przedstawiciele Krajowej Komisji Wykonawczej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej w Warszawie, poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Arkadiusz Bratkowski oraz przedstawiciele władz samorządowych,  służb mundurowych i różnych instytucji.
 

Klasyfikacja zespołowa po zakończeniu zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce – Placówka SG w Hrubieszowie

II miejsce – Nadleśnictwo Strzelce

III miejsce – Placówka SG w Horodle

 

Najlepszym bramkarzem IV Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. por. SG Zdzisława Główki okazał się Krzysztof Pasieka z Placówki SG w Hrubieszowie, w kategorii najlepszy zawodnik zwyciężył Ernest Wołos z Zakładu Karnego w Hrubieszowie, natomiast najlepszym strzelcem został Konrad Kalaciński z Placówki SG w Kryłowie, który reprezentował Placówkę SG w Horodle.

IV Turniej Halowej Piłki Nożnej był po raz kolejny okazją do wspomnienia osoby por. SG Zdzisława Główki a zarazem spotkaniem, które ma na celu popularyzowanie i propagowanie zdrowego współzawodnictwa sportowego.

W trakcie trwania turnieju delegacja Funkcjonariuszy i zaproszonych Gości udała się na cmentarz, aby złożyć kwiaty na grobie patrona turnieju.


Info i fot: NOSG