IV Turniej o Puchar Wójta Gminy Mircze

IV Turniej o Puchar Wójta Gminy Mircze – Marty Małyszek – Grand Prix 2016 odbył się 3 grudnia 2015 roku w Samorządowym Zespole Szkół w Mirczu. Startowało 21 szachistów, w tym 6 dziewcząt. W zawodach startowali zawodnicy z Mircza, z Wiszniowa, z Kryłowa tylko jeden szachista.

Reklamy


Była to ostatnia okazja do sprawdzenia formy dla reprezentantów naszego Powiatu przed Wojewódzkimi Igrzyskami i Gimnazjadą SZS – SP Wiszniów i Gimnazjum Mircze.

Potwierdziły się przewidywania, zwyciężyli faworyci z Gimnazjum Mircze, których od drużyny SP Wiszniów oddzieliła Weronika Kuta z SP Mircze.

Kolejność wśród gimnazjalistów następująca: Aleksandra Kot, przed Oliwią Łoś, Gabrielem Bednarkiem i Mateuszem Krupą – wszyscy z Gimnazjum Mircze.

W juniorach młodszych – klasy 4 – 6: 1. Weronika Kuta – Mircze, 2. Roksana Jędra, 3. Julia Kuźnicka, obydwie z Wiszniowa. 1. Dominik Jędra, 2. Adrian Sidor, 3. Szymon Wlaź – wszyscy z Wiszniowa.

Wśród młodzików klasy 1 – 3 : 1. Aleksander Leśniak – Kryłów, 2. Patryk Ślepko, 3. Kacper Ślepko – Wiszniów.

Życząc dobrych wyników w drużynówce Wojewódzkiej SZS obu drużynom, chcę uświadomić naszym szachistom i sympatykom szachów, że nasze comiesięczne turnieje i duże zaangażowanie młodzieży nie są w stanie konkurować z takimi szkołami jak Gim. Dwójka Tomaszów – w klasie szachowej codziennie godzina szachów + dwa razy w tygodniu kółko szachowe, czy SP 6 Zamość 2 godz. szachów w każdej klasie w tygodniu. Cieszmy się zatem z naszych sukcesów. Pamiętajmy, o zdolnych uczniach w tych szkołach, które o szachach mogą tylko pomarzyć: Hrubieszów, Werbkowice Uchanie itd. Bawmy się zatem w szachy, bez nadmiernych emocji.

Szczegóły na stronach : www.chessarbiter.com. i www.lzszach.lublin.pl

 

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka