IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

26 maja 2015 roku w Tyszowcach odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej organizowany przez Klub Olimpijczyka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z powiatu tomaszowskiego oraz z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Marcin Gąsior jako jedyny uczestnik konkursu w kategorii indywidualnej bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania.

Reklamy


Konkurs odbywał się indywidualnie oraz drużynowo w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat historii Igrzysk Olimpijskich.

Drużyna ZSM nr 3 w Hrubieszowie zajęła trzecie miejsce. Reprezentowali ją uczniowie klasy II „a” gimnazjum: Marcin Gąsior i Szymon Czarnecki. Indywidualnie Marcin Gąsior zajął pierwsze miejsce, a Szymon Czarnecki szóste.

Po konkursie odbyło się spotkanie z wybitnym polskim sprinterem, Panem Leszkiem Duneckim, srebrnym medalistą olimpijskim w sztafecie 4x100m z Moskwy z 1980 roku. Opowiedział on o swojej karierze sportowej i odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Na koniec wręczył uczestnikom konkursu puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Opiekunem grupy był Tomasz Lenard.

 

 

Fot. Daniel Chwastek