IX Turniej Piłki Siatkowej im. Bolesława Chomy o Puchar Wójta Gminy Mircze

5 lutego 2017 roku, w hali sportowej Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu, odbył się IX Turniej Piłki Siatkowej im. Bolesława Chomy o Puchar Wójta Gminy Mircze.

Organizatorem Turnieju była Wójt Gminy Mircze – Marta Małyszek, Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu – Józef Czerniak oraz SMS Mircze.

Zespoły podzielone zostały (drogą losowania) na 2 grupy.

W pierwszej grały zespoły z Mircza (Mircze I i Mircze II) oraz Tyszowce, w drugiej Hrubieszów, Przewodów i Dołhobyczów.

Po grach grupowych, w meczu o I miejsce – Hrubieszów pokonał Mircze I  2-1 w setach.

W meczu o III miejsce Tyszowce pokonały Dołhobyczów 2-0 w setach. W meczu o V miejsce Mircze II pokonało Przewodów 2-1 w setach.

Zwycięski zespół grał w składzie: Jacek Naja, Zbigniew Szwiec, Krzysztof Kopczyński, Janusz Wojtak, Adam Głodowski, Łukasz Oliwiak, Jacek Łaciński, Robert Kozar.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Łukasz Oliwiak z Hrubieszowa, najlepszym atakującym –Tomasz Pokrywka z Mircza, najlepszym rozgrywającym – Mieczysław Kapusta z Dołhobyczowa, najlepszym broniącym – Dominik Kozieł z Przewodowa, najlepszym zagrywającym – Marek Martyniuk z Mircza, najlepszym przyjmującym Robert Bondyra z Tyszowiec, najlepszym blokującym – Marek Wąsiel z Mircza.

Bolesław Choma był wielkim miłośnikiem i popularyzatorem siatkówki, zasłużonym działaczem sportowym i wiceprezesem GKS „Andoria” Mircze. Był inicjatorem wielu imprez sportowych, które początkowo gromadziły zawodników z Mircza i okolic, a później także okolicznych gmin. Po nagłej śmierci Bolesława Chomy jego koledzy od dziewięciu lat organizują turnieje jego imienia.

Puchary, statuetki, medale i dyplomy dla najlepszych drużyn i zawodników wręczali Wójt Gminy Mircze – Marta Małyszek, Dyrektor SZS w Mirczu – Józef Czerniak oraz Jerzy Smyk – główny sędzia Turnieju, a także inicjator wydarzenia.