Jabłoński w Warszawie a Kern w Lublinie zwycięzcami City Trail

W dniu 30.03. w Warszawie a 31.03.2015 r. w Lublinie odbyły się podsumowania biegów przełajowych na dystansie 5km w ramach City Trail. Miło nam donieść, że na najwyższym podium w kategorii mężczyzn z rekordami tras zajęli wychowankowie Unii Hrubieszów, odpowiednio Artur Jabłoński i Artur Kern, a najlepsze ich wyniki to po 15:45 i aż szkoda, że nie było bezpośredniej konfrontacji, a może pomysłodawcy City Trail zorganizują w kolejnym cyklu ogólnopolski bieg finałowy, to by było ciekawe, nie tylko indywidualnie!

Reklamy


A tak na marginesie, kto pamięta, kiedy odbyły się biegi przełajowe w Hrubieszowie lub w powiecie hrubieszowskim? Bo nie zaliczam do tego kadłubowe biegi indywidualne czy sztafetowe, jakie były rozgrywane na trasach stadion – „Małpi Gaj”. 

W okresie międzywojennym biegi przełajowe były rozgrywane na „Targowisku” przy Huczwie i było setki startujących, szkoła mechaniczna kiedyś rozegrała szkolne przełaje w Dębince, mamy poligon, pełno łąk (może by ktoś je przynajmniej na biegi podkosił i byłoby mniej komarów, itp.), a może boimy się, że dzieci, młodzież się pochorują? Nic z tego, jak je właściwie do tego przygotujemy wszystko będzie, jak należy, a uczestnicy będą umorusani, zmęczeni, ale i zadowoleni – pokonałem(am) tych i tamtych, ale i własne słabości, więc niczego się już nie boję!!!

Przykłady: Kerna, Fedaczyńskiego, Jabłońskiego, Muzyczuk, Szostaka, nie sięgając do historii hrubieszowskich biegów, itd., a ostatnio Magdy Hajkiewicz czy Marka Wilgosa i tysiące biegających w kraju, w tym na Lubelszczyźnie, pokazują, że są masy ludzi, co lubią takie wyzwania z różnych powodów, a najważniejsze to dla zdrowia, sylwetki, kondycji, odstresowania się, itd., lecz z tego również wyłowią się mistrzowie, ale czy Hrubieszów lub inne miejscowości z powiatu coś takiego ich potencjalnym następcom umożliwią? No cóż, potrzebny jest przynajmniej jeden człowiek, aby… zaczął działać!!!


Ze strony citytrail.pl/:


Warszawa

30 marca 2015 r. odbyła się ceremonia zakończenia cyklu CT w Warszawie. W Hotelu Radisson Blu Sobieski około 400 biegaczy odebrało pamiątkowe medale. Nagrody otrzymali najlepsi biegacze. Nie zapomniano o uczestnikach zawodów dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, a także najstarszych zawodnikach. Rekordową frekwencję w Warszawie odnotowano podczas listopadowych zawodów, kiedy w Parku Młocińskim wystartowały 442 osoby. W całym cyklu, który zakończył się 15 marca, wzięło udział 820 unikalnych uczestników, a 348 z nich zostało sklasyfikowanych, a to oznacza, że ukończyli, co najmniej cztery z sześciu biegów. W porównaniu z poprzednią edycją średnia frekwencja wzrosła o 61 procent. Aż o 70 procent wzrosła liczba sklasyfikowanych kobiet.

Najlepszymi biegaczami w Warszawie w edycji 2014/2015 zostali Joanna Schab i Artur Jabłoński. Najlepszy wynik Joanny to 19:02, Artura to 15:45.


Końcowa klasyfikacja generalna – Warszawa:

Bieg główny Bieg główny

Drużyny:

City Trail Junior


Lublin

31 marca odbyła się ceremonia zakończenia naszego cyklu w Lublinie. W Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji około 300 biegaczy odebrało pamiątkowe medale. Nagrodzeni zostali najszybsi zawodnicy. Zaprezentowaliśmy nasze plany na najbliższe miesiące.

Rekordową frekwencję w Lublinie odnotowaliśmy podczas listopadowych zawodów, kiedy w Lesie Dąbrowa wystartowało 305  osób. W całym cyklu, który zakończył się  14 marca, wzięło udział 500 unikalnych uczestników, a 240 z nich zostało sklasyfikowanych, a to oznacza, że ukończyli, co najmniej cztery z sześciu biegów. W porównaniu z poprzednią edycją średnia frekwencja wzrosła o  28 procent. Co ciekawe aż o  49 procent wzrosła liczba sklasyfikowanych kobiet.

Najlepszymi zawodnikami w Lublinie w edycji 2014/2015 zostali Joanna Wasilewska(zwyciężczyni również poprzedniej edycji) i Artur Kern. Najlepszy wynik Joanny to 19:36, Artura to 15:45. – O dziwo bieg, w którym ustanowiłem rekord trasy na poziomie poniżej 16 minut nie był z mojej perspektywy najlepszy. Nie czułem się wtedy tak komfortowo jak miesiąc wcześniej, a mimo to wynik jest dobry – mówi zwycięzca.

Edycja 2015/2016 rusza w październiku. W sierpniu zapraszajmy na CITY TRAIL on Tour. – W dwa tygodnie odwiedzimy każdą z 10 lokalizacji, w których organizujemy cykl Grand Prix. Będzie okazja, by sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie w letnich warunkach. Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce – informuje Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów CITY TRAIL.


Końcowa klasyfikacja generalna – Lublin

Bieg główny

Bieg główny – drużyny

City Trail JuniorNajbliższe znane mi biegi masowe w woj. lubelskim:

 

12.04.2015 r. Leszkowice

XX PRZEŁAJOWY BIEG PIERWIOSNKA

 

19.04.2015 Lublin

IV Dycha do Maratonu

 

26.04.2015 r. Lubartów

XX Bieg Lewarta

 

1.05.2015 Susiec

Bieg nad Tanwią 10 km

http://susiec.pl/

 

2.05.2015 r. Zamość

II Bieg Wokół Twierdzy

 

10.05.2015 r. Lublin

III PZU Maraton Lubelski

 


Uwaga!

Jeżeli by komuś zależało, aby Go czy Ją umieszczać w tabelarycznych zestawieniach powiatu hrubieszowskiego, powinien w zgłoszeniu umieścić nazwę miejscowości z naszego powiatu lub klub sportowy, zakład pracy, szkołę, itp.


Uwaga 2!

Hrubieszowianie miejscowi oraz przebywający daleko od nas – w związku z tym, że jest mnóstwo imprez (nie koniecznie sportowych), setki a nawet tysiące rywalizujących trudno jest to wszystko ogarnąć, dlatego czekam na informację (zdjęcia) i postaramy się o Waszej inicjatywie, osiągnięciach zapoznać czytelników LubieHrubie, za co serdecznie z góry dziękuję. Każdy dobry przykład, to jest dobry przykład!  Kontakt do mnie znajduje się na tym portalu.


Uwaga 3!

A może ktoś w Hrubieszowie znajdzie się, że założy tak jak to jest w wielu miejscowościach klub dla biegających amatorsko, a razem można WIĘCEJ i TANIEJ!

 


Opracował – mak

Źródło i zdjęcia – Ze strony citytrail.pl