19 marca 2024

Jakub Dziewiczkiewicz – srebrny medalista Mistrzostw Polski – ZDJĘCIA

Jakub Dziewiczkiewicz – zawodnik Unii Hrubieszów, a zarazem uczeń klasy maturalnej Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie został wicemistrzem Polski juniorów w podnoszeniu ciężarów.

W dniach 23 – 25 kwietnia 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów Zamość 2021.

Jakub Dziewiczkiewicz – zawodnik Unii Hrubieszów, a zarazem uczeń klasy maturalnej (humanistycznej) I LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie został wicemistrzem Polski w kategorii do 102 kg z wynikiem 114+143=257kg w dwuboju, co jest jego rekordem życiowym.

Kuba stoczył przepiękną walkę na pomoście, gdzie po rwaniu był czwarty i przegrywał medal o 1kg. Natomiast w podrzucie zaliczył wszystkie próby i wywalczył medal tym bardziej cenny, bo srebrny i został wicemistrzem Polski.

– Do startu byłem bardzo dobrze przygotowany przez moich trenerów klubowych – mówi Kuba. – Mój występ oraz 5 zaliczonych podejść oceniam bardzo dobrze. Plan został wykonany w 100%. Następnym krokiem są zawody w Piotrowicach w dniach 8 – 9 maja.

Brawo Kuba! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Powodzenia na maturze!

(tekst: LO Staszic, fot. Sekcja PC Unii Hrubiesżów)