Jan Zderkiewicz brązowym medalistą świata! (ZDJĘCIA, WIDEO)

Dnia 6.10.2021 r. Hrubieszowianin Jan Zderkiewicz wywalczył 3 miejsce w kolarskich Mistrzostwach Świata w indywidualnej jeździe na czas na dystansie 19,2 km w Sarajewie – Pale w kategorii M75 za co otrzymał brązowy medal i tytuł drugiego wicemistrza świata. Tego jeszcze w historii hrubieszowskiego sportu nie było!

Reklamy

Portal NASZOSIE.PL informuje:

Triumfami Marcina Białobłockiego, Michała Braulińskiego i Aliny Mylki zakończyła się rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas podczas UCI Gran Fondo World Championships 2021. Polacy zdobyli łącznie 6 medali.

Mistrzostwa Świata odbywają się w Sarajewie, a zawodnicy rywalizują w kategoriach rozpiętych co 5 lat. W 22 grupach na listach startowych znalazło się 240 zawodników, wśród nich reprezentanci Polski. Każda z nich do pokonania miała pagórkowate 19,2 km.

Najlepszy czas spośród wszystkich startujących osiągnął Marcin Białobłocki. Przejazd ze średnią 45,1km/h dał mu złoty medal w kategorii M35-39. Po identyczny krążek sięgnął zwycięzca w grupie M19-34 – Michał Brauliński. Trzecie złoto to zasługa Aliny Mylki startującej w K35-39.

Medale zdobywali jeszcze Marianna Hall – brąz w K19-34, Małgorzata Czerny – srebro w K60-64 i Jan Zderkiewicz – najniższy stopień podium w kategorii M75-79. Łącznie w stawce 240 zawodników znalazła się dwunastka naszych rodaków.

Pełne wyniki zawodów »

­

Jan Zderkiewicz na fb:

Mój start poprzedziła kraksa w tunelu. Mam szlify kolarskie.

­

Trochę wcześniej Jan Zderkiewicz rywalizował w Odessie:

­

Wyszukał i opracował – mak

Foto – fb Jan Zderkiewicz


Zobacz też:

Modelarze Jedynki na podium w Krośnie (ZDJĘCIA)

Modelarze Jedynki na podium w Krośnie (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie