Jelonki Piłkarskie 2016 za nami

W dniu 20 czerwca 2016 roku na boiskach sportowych należących do Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie odbył się VI Turniej Piłki Nożnej rocznika 2005 i młodsi „Jelonki Piłkarskie”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne ”Razem” w Hrubieszowie i Burmistrza Miasta Hrubieszów.

Reklamy


Gospodarzem turnieju był Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie.

Nazwa turnieju nawiązuje do herbu miasta Hrubieszów, w którym znajduje się piękny, waleczny i dumny jeleń. Organizatorzy pragną nie tylko odwoływać się do tych wartości, ale je dostrzegać, kształtować i rozwijać. Uczyć zasad fair play i doskonale bawić się poprzez udział w rozgrywkach sportowych. Dodatkowo propagować zdrowy styl życia i popularyzować miasto i Ziemię Hrubieszowską.

Nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta (grawerki na puchary drużynowo, dla najlepszego strzelca, technika i bramkarza zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt, nagrody rzeczowe i upominki dla trzech pierwszych drużyn) i Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” w Hrubieszowie (puchary dla drużyn, puchary dla najlepszego strzelca, technika i bramkarza wśród chłopców i dziewcząt, dyplomy). 

Gospodarze obiektu zabezpieczyli obsługę sędziowską w osobach: Tomasz Magdziak, Tomasz Lenard, Jacek Giergiel i Edyta Kucharska oraz przygotowali zestaw nagłaśniający, stoliki dla jury i saturator z kubeczkami.

W turnieju udział wzięło 12 drużyn (w tym 4 dziewcząt) pod opieką Tomasza Lenarda z ZSM nr 3 w Hrubieszowie, Jacka Giergiela i Edyty Kucharskiej z ZSM nr 1 w Hrubieszowie, Roberta Jóźwiaka i Marzanny Bieleckiej z ZSM nr 2 w Hrubieszowie, Danuty Smalej z ZS w Moniatyczach, Agnieszki Kłody i Beaty Nagadowskiej z ZS w Kryłowie, Doroty Zduńczuk i Justyny Hajduk z SP w Uchaniach, Andrzeja Kucharza i Wojciecha Widyma z SP w Miączynie.

Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” w czasie po 10 minut połowa. Drużyny wykazały się wielką walecznością, przedstawiły piękną sportową rywalizację w duchu fair play z dumą reprezentując swoje szkoły. 

Pierwsze miejsce wśród chłopców zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Miączynie, przed drużyną z ZSM nr 1 (4c) w Hrubieszowie, trzecie miejsce drużyna SP w Uchaniach, czwarte miejsce ZSM nr 1 (4a) w Hrubieszowie, które otrzymały piłki nożne. 

Najlepszym bramkarzem został Karol Kuczyński z ZSM nr 1 w Hrubieszowie. Najlepszym technikiem został Fabian Szumiło ze Szkoły Podstawowej w Uchaniach. Najlepszym strzelcem został Mateusz Chodacki ze Szkoły Podstawowej w Miączynie.

Mecze pomiędzy dziewczynkami zakończyły się zwycięstwem drużyny SP w Uchaniach, przed SP w Kryłowie, trzecie miejsce ZSM nr 2 w Hrubieszowie, czwarte miejsce ZSM nr 1 w Hrubieszowie.

Najlepszym bramkarzem została Kinga Mikulska z ZS w Kryłowie. Najlepszym technikiem została Oliwia Kowalczyk z ZSM nr 2 w Hrubieszowie. Najlepszym strzelcem została Klaudia Kusz ze SP w Uchaniach.

Każdy z nich otrzymał puzzle hrubieszowskie, puchar z grawerką i dyplom ufundowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne Razem i Burmistrza Miasta.

Dziękujemy panu Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa za sympatyczne nagrody. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe zostały wręczone na zakończenie turnieju przez Pawła Wojciechowskiego – sekretarza Urzędu Miasta w Hrubieszowie, Andrzeja Pachlę – dyrektora ZSM nr 1 Hrubieszowie i Tomasza Wojciecha Antoniuka – prezesa Stowarzyszenia Edukacyjnego Razem w Hrubieszowie.

Wszystkim organizatorom, fundatorom nagród i osobom wspomagającym serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju. Za wsparcie dziękujemy też panu Jerzemu Gnatiukowi, reprezentującemu firmę POLIGRAF z Hrubieszowa.

Dziękujemy opiekunom za wsparcie duchowe, nauczycielom za poświęcony czas, opiekę i przygotowanie drużyn, a dyrektorom szkół za przychylność i zgody na udział. Organizatorzy składają podziękowania dla pana Andrzeja Pachli dyrektor ZSM nr 1 w Hrubieszowie za udostępnienie boisk.

Szósta edycja turnieju cechowała się dużym zainteresowaniem i wysokim poziomem. 

Na uwagę zasługuje udział drużyny ze Szkoły Podstawowej w Miączynie, która znajduje się w powiecie zamojskim.

 

 

ORGANIZATORZY

fot. ZSM nr 1