28 kwietnia 2024

Jeżdżą rekreacyjnie, ale i startują!

Wojciechowa Stajnia udostępnia konie do pracy przy nich, jak i szkoli do opanowania jeżdżenia. Najlepsi startują w zawodach stając nawet na podium.

Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w skokach przez przeszkody

Wojciechową Stajnię reprezentowały dwie pary:

Zuzanna Bachusz i Afera AA

Iga Mielniczukk i Precyzja

Zuzanna Bachusz i Afera AA po pięknych przejazdach w obydwu półfinałach na  drugi dzień przystąpiły do finałów z jedną pechową zrzutką. Był to debiut Zuzanny w tak poważnych zawodach, Obydwa przejazdy były bardzo ładne, płynne i miłe dla oka.

Iga Mielniczuk i Precyzja po dwóch dniach fenomenalnych, równych i bardzo szybkich przejazdów wywalczyły Wicemistrzostwo Województwa Lubelskiego w kategorii Open.

Natomiast…

Ola Ciesielczuk na Burzy znad Lutni, własności i hodowli Jana Milanowicza, zdobyła drugie miejsce w próbie dzielności koni rasy huculskiej, która miała miejsce w SO Białka. Uzyskując zarazem ocenę wybitną! Na wynik składała się ocena z płyty oraz ścieżka huculska polegająca na pokonaniu 16 przeszkód w określonej normie czasu. Warto podkreślić, że od pierwszego miejsca dzieliło jedynie 0,5 pkt.

Po płycie Burza plasowała się na drugim miejscu, a po pięknie pojechanej ścieżce bez błędów na przeszkodach i w normie czasu, dziewczyny utrzymały tą pozycję.

Wcześniej…

W czasie wyjazdu do Stajni Piker w dniach 17 – 18 czerwca, odbyły się zawody w ramach Piker Summer Jumping Cup. Hrubieszowską stajnię reprezentowały Iga Mielniczuk oraz Zuzanna Bachusz na Precyzji oraz Hiacyncie.

Starty poszły bardzo dobrze – Iga na Precyzji zajęła 4 miejsce w LL-90 cm w stawce 40 koni i niewiele zabrakło do 3 miejsca. Zuzia na Hiacyncie zajęła 2 miejsce w konkursie LL-70 cm.