Józef Wąsiel z Mircza znowu Mistrzem Świata!

W dniach 21 – 23.08.2015 r. w Tata na Węgrzech zostały rozegrane Mistrzostwa Świata Weteranów w Rzutach, w których Super-Herkules z Mircza 68-letni Józef Wąsiel wywalczył po raz trzeci tytuł Mistrza Świata i złoty medal w Shotoramie, dokładając do tego dwa tytuły wicemistrza i srebrne medale w Schockoramie oraz w rzucie dyskiem antycznym! Wielkie Gratulacje i tak trzymać Panie Józefie!

21-23.08.2015 r. w Tata na Węgrzech

Mistrzostwo Świata i złoty medal

Józef Wąsiel Mircze/Polska kat. wiekowa 65-69 lat

– Shotorama – 49.92 m

(jest to wielobój kulowy wykorzystujący pchnięcia,

ciężar kul: 4.0 kg – 5.0 – 6.0 – 7.26 – 10.0 kg)

Józef Wąsiel:

– Z występu w zawodach jestem bardzo zadowolony, ponieważ udało mi się wywalczyć tytuł mistrzowski okraszony złotym medalem, wejściem na najwyższe podium i wysłuchanie naszego Hymnu! Chociaż mam trochę niedosytu, ponieważ w rzucaniu dyskiem antycznym do ostatniej kolejki prowadziłem i rywal z Niemiec ostatnim rzutem wyprzedził mnie o 1 centymetr.

W bieżącym roku jeszcze planuję wystartować w Pucharze Bałtyku 26 września w Sopocie, ponieważ czuję, że mogę w dysku o ciężarze 1 kg ustanowić rekord życiowy. Podczas podróży i zawodach towarzyszył mi syn Marek. Na zwiedzanie nie miałem czasu, ponieważ podczas zawodów należy wykonać wiele rzutów czy pchnięć kulami o różnym ciężarze, towarzyszy zawsze stres i napięcie, dlatego starałem się oszczędzać siły i energię, aby swój kraj, miejscowość, jak i siebie oraz rodzinę reprezentować na jak najwyższym poziomie, co jak widać udało mi się. Kto trzymał za mnie kciuki i szczerze gratuluje, to bardzo dziękuję, tak jak i LubieHrubie, czy prasie, które systematycznie prezentują moje osiągnięcia.

***

Mistrzostwa Świata w Rzutach

Podczas takich zawodów Józef Wąsiel wywalczył dotychczas w sumie 8 medali –  3 złote i 5 srebrnych!