Jubileuszowy XX Bieg Cukrownika w Werbkowicach już w niedzielę

W niedzielę 27.04.2014 r. od g. 10.15 przed Domem Kultury w Werbkowicach rozpocznie się otwarcie popularnych nie tylko w naszym regionie już dwudziestych biegów ulicznych „Cukrownika”. Nagrody też są całkiem, całkiem, a więc wystartuj w bogatej ofercie biegowej proponowanej przez organizatorów, zachęć dzieci lub pokibicuj. Poniżej trochę z historii biegu.

Reklamy

 

PROGRAM MINUTOWY

do 10:00

Przyjazd uczestników, przyjmowanie zgłoszeń

10:15

Uroczyste otwarcie, Ceremoniał Olimpijski

10:30

800 m osób niepełnosprawnych

10:40

800 m dziewcząt rocznik 2003 i młodszych

10:50

800 m chłopców rocznik 2003 i młodszych

11:00

800 m dziewcząt rocznik 2002-2001

11:10

800 m kobiet i mężczyzn Nordic Walking

11:20

1200 m chłopców rocznik 2002-2001

11:30

1200 m dziewcząt rocznik 2000-1999

11:40

1200 m dziewcząt rocznik 1998-1997

11:50

1200 m kobiet pracowników cukrowni

12:00

1500 m dziewcząt rocznik 1996-1995

12:10

1500 m chłopców rocznik 2000-1999

12:20

1500 m chłopców rocznik 1998-1997

12:30

1500 m mężczyzn pracowników cukrowni i plantatorów

12:40

2000 m Samorządowców, Prezesów, Dyrektorów Firm, Nauczycieli, Służb Mundurowych

12:50

2000 m chłopców rocznik 1996-1995

13:00

8000 m Bieg Główny kobiet i mężczyzn

13:00

4000 m Bieg Główny osób niepełnosprawnych

(rozgrywany równolegle z biegiem głównym na 8000 m)

13:30

100 m Bieg Przełajowy (rozgrywany w parku) dla Dzieci rocznik 2008 i młodszych

14:00

Dekoracja zwycięzców – amfiteatr

14:30

Część artystyczna – amfiteatr

15:00

Uroczyste zakończenie imprezy – amfiteatr

 


Międzynarodowy Bieg Uliczny „Cukrownika” w Werbkowicach

 

Zwycięzcy biegów głównych:

 

Kobiety:

1994 – Dorota Gruca Agros Zamość – 24:51 min,

1995 – Gruca Dorota Agros Zamość – 25:45,10 min,

1996 – Justyna Bąk Znicz Biłgoraj – 26:11,40 min,

1997 – Bąk Justyna Znicz Biłgoraj – 26:51 min.,

1998 – Małgorzata Klik Unia Hrubieszów – 27:11,11 min.

1999 – Justyna Bąk Znicz Biłgoraj – 24:33,23 min.,

2000 – Marzanna Helbik (Ulidowska) KKS Expres Katowice – 25:07:30 min.,

2001 – Justyna Bąk Skra Warszawa – 24:02,5 min.,

2002 – Izabela Zatorska LKS Krośnianka – 23:55,0 min.,

2003 – Dorota Gruca – Giezek Agros Zamość – 23:28,4 min.,

2004 – Izabela Zatorska Izabela Wrocanka – 23:54,4 min,

2005 – Justyna Bąk Namysłów – 25:07 min.,

2006 – Małgorzata Jamroz Warszawianka – 25:53,7 min.

2007 – Justyna Bąk NKS Namysłów,

2008 – Justyna Bąk Piętka Katowice – 26,17,8 min,

2009 – Tatiana Bielowol Ukraina – 26:56,2 min.

2010 – Angelika Mach Znicz Biłgoraj – 27:07,2 min.

2011 – Bieg odwołany

2012 – Lilia Fiskowych Ukraina

2013 – Olga Kotovska Ukraina – 23:53 min.

2014 – ?

 

Mężczyźni:

1994 – Włodzimierz Rudiuk Awangard Łuck/Ukraina – 22:12 min,

 

1995 – Włodzimierz Rudiuk Łuck/Ukraina – 22:10,4 min,

1996 – Stanisław Marzec Materny Cisy Nałęczów – 21:29,9 min,

1997 – Mirosław Dzienisik Dąbrowa Białostocka – 21:16 min.,

1998 – Daniel Bzowski Lubycza Królewska – 22:24,06 min.,

1999 – Bogdan Dziuba AZS Krosno – 20:59,92 min.,

2000 – Dariusz Kuzdra Nefryt Lubartów – 22:11,00 min.,

2001 – Dariusz Kuzdra Agros Zamość – 21:55,00 min.,

2002 – Dariusz Kuzdra Agros Zamość – 21:02,5 min.,

2003 – Artur Błasiński Radom – 21:20,7 min.,

2004 – Witalij Szafar Łuck/Ukraina – 20:57,1 min.,

2005 – Dariusz Kuzdra Agros Zamość – 21:17 min.,

2006 – Dariusz Kuzdra Agros Zamość – 21:15,5 min.,

2007 – Dariusz Kuzdra Agros Zamość,

2008 – Jury Giczun Ukraina – 21:28,3 min.,

2009 – Bogdan Dziuba Victoria Stalowa Wola – 21:51,9 min,

2010 – Artur Kern Unia Hrubieszów – 22:12,7 min.,

2011 – Bieg odwołany

2012 – Artur Kern MKS „Unia” Hrubieszów

2013 – Andrzej Starzyński Ukraina – 20:57 min.

2014 – ???

 

Najwięcej zwycięstw odnieśli:

wśród pań Justyna Bąk z Biłgoraja – 7 razy,

u panów Dariusz Kuzdra – 6.

 

Najwięcej razy w biegach uczestniczyli:

Małgorzata Muzyczuk z Hrubieszowa i Dariusz Kuzdra Agros Zamość.

 

Najlepsze wyniki w historii:

 

Kobiety

1. Gruca Dorota Agros Zamość  23:28,40 2003 r.

2. Melicherowa Ludmiła Słowacja 23:36,60 2003                 

3. Kotowska Olga Ukraina 23:53,00 2013

13. Helbik Marzanna KKS Expres Katowice 25:07:30 2000

itd.

 

Mężczyźni

1. Starzyński Andrzej Ukraina 20:57,00 2013 r.

2. Szafar Witalij Łuck/Ukraina 20:57,10 2004

3. Dziuba Bogdan AZS Krosno            20:59,92 1999

12. Kern Artur MKS Unia Hrubieszów 21:22,00 2013

19. Jabłoński Artur AZS AWF Biała Podlaska 21:35,00 2005

26. Kitliński Piotr  Nefryt Lubartów 21:54,40 2002

 

Uwaga! Kilkakrotnie czasy nie były łapane.

 

W pierwszej trójce

najwięcej razy uplasował się Dariusz Kuzdra – 10 razy, wśród pań Justyna Bąk – 7 razy.

 


Rekordy trasy

 

Kobiety

2003 – Gruca Dorota Agros Zamość – 23:28,40

 

Mężczyźni

2013 – Starzyński Andrzej  KKB Finisz Kalisz/Ukraina – 20:57,00

 


Rekordy trasy zawodników z Hrubieszowa:

 

Kobiety

1998 – Klik Małgorzata Unia Hrubieszów  – 27:11,11

 

Mężczyźni

2013 – Kern Artur Unia Hrubieszów – 21:22,00

 


Inne biegi w 2013 r. wygrali:

 

– 800 m dziewcząt rocznik 2002 i młodszych 
1 TYSZKO OLA SP10 ZAMOŚĆ AGROS Zamość

– 800 m chłopców rocznik 2002 i młodszych 
1 HRYSIAK ŁUKASZ PETRUS MIĄCZYN 

– 800 m dziewcząt rocznik 2000-2001 
1 FLAKS DOMINIKA ZSM 1 HRUBIESZÓW 

– 1200 m chłopców rocznik 2000-2001 
1 LEWKOWICZ PAWEŁ SP7 ZAMOŚĆ AGROS 

– 1200 m dziewcząt rocznik 1998-1999 
1 MALINOWSKA MARTYNA SP ŻDANÓW 

– 1500 m chłopców rocznik 1998-1999 
1 CYC DOMINIK AGROS 

– 1200 m dziewcząt rocznik 1996-1997 
1 SOJA WIKTORIA UNIA HRUBIESZÓW 

– 1500m chłopców rocznik 1996-1997 
1 JACNIAK MARCIN SKB KRASNIK 

– 1500 m dziewcząt rocznik 1994-1995 
1 ŁOPASZ ALDONA AGROS 

– 2000 m chłopców rocznik 1994-1995 
1 CZARNECKI PATRYK AGROS 

– 1500 m mężczyzn pracowników cukrowni 
1 MOLENDA TOMASZ MALBORK 

– 1500 m Parlamentarzystów, Starostów, Burmistrzów, Wójtów, Prezesów, Dyrektorów Firm 
1 WRONA JERZY LUBLIN 

– 4000 m Bieg Główny niepełnosprawni 
1 MISIUREK KRZYSZTOF KLEMENTOWICE

XX – 2014 r. ???

 

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)