Kadra Wojewódzka PC na obozie w Hrubieszowie

W dniach 30.01 – 11.02.01. 2012 r. część kadry województwa lubelskiego w podnoszeniu ciężarów przebywa na obozie sportowym w Hrubieszowie, przygotowując się do I części sezonu pod czujnym i fachowym okiem trenerów hrubieszowskiej Unii.

Reklamy

Trenująca kadra wojewódzka juniorów liczy 12 osób, w tym 9 osób z naszej Unii i 3 osoby z Agrosu Zamość, dodatkowo w obozie klubowym Unii uczestniczy 20 osób, w tym m.in. Mistrzyni Polski Sylwia Lalik, Mistrz Polski Marcin Kondziołka, Młodzieżowy Mistrz Polski Adam Sarzyński, oraz medalistki rywalizacji ogólnopolskiej w innych kategoriach wiekowych, siostry Dorota i Marlena Chudzik, Anna Piasecka, Agata Tyszko. Zawodnicy przyjezdni (23 osoby) korzystają z noclegów i wyżywienia w „House Bar” przy ulicy Mickiewicza. Natomiast ćwiczą w siłowni i Sali gimnastycznej przy ZS nr 1 w Hrubieszowie, które dyr. Andrzej Szkudziński udostępnił bezpłatnie. Miejmy nadzieję, że następne takie sportowe zgrupowanie odbędzie się już w pobliskiej siłowni, Bursie, ponieważ zawodniczki i zawodnicy trenują dwa razy dziennie po 2-3 godziny i chodzą, akurat w tym roku przy siarczystym mrozie i kilka osób jest chorych lub podziębionych, więc cały trud dotychczasowych treningów może obniżyć formę sportową. Celem obozu jest przygotowanie wysokiej formy sportowej i mentalnej do zbliżających się zawodów.

 

Najbliższe to:

 

– 18/09.02. w Piotrowicach Mistrzostwa Województwa LZS

– 3-4.03. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet I runda

– 10/11.03. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn I runda

 

Oba zespoły, czyli kobiet i mężczyzn rywalizują w najwyższych ligach, jakie są w podnoszeniu ciężarów.

 

Zajęcia podczas zgrupowania sportowego prowadzą znani trenerzy hrubieszowskiej Unii, trener kadry wojewódzkiej Andrzej Greszeta (rekord życiowy w podrzucie 202,5kg), asystent trenera kadry wojewódzkiej Leszek Tarnawski (były Młodzieżowy mistrz Polski) i trener kadry Polski juniorek do lat 20 Antoni Czerniak (były dziesięcioboista w lekkiej atletyce). Warto podkreślić, że treningom przyglądają się często rodzice, tym razem obecni byli p. Mazur i p. Zasadziński. Młodszych kolegów i koleżanki odwiedził były zawodnik Marcin Kusiak (rek. życiowy w podrzucie 150kg) oraz wieloletni nauczyciel ZS nr 1 w Hrubieszowie Kazimierz Grzesiuk.

 

***

 

W obozie nie uczestniczy czterokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski Ewa Mizdal, ponieważ przebywa na obozie kadry olimpijskiej w Madrycie (Hiszpania), ale jest w codziennym kontakcie telefonicznym z trenerem Antonim Czerniakiem.

 

***

 

Obóz „skontrolował” i sfotografował oraz powyższy „protokół” sporządził

– Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Mistrzyni Polski 2011 Sylwia Lalik podczas treningu na obozie sportowym w Hrubieszowie.