Kalendarium mini turnieju

Hrubieszów Po reformie szkolnej podstawówkom pozostawiono sześć klas, więc trudno byłoby tak młodym uczniom rywalizować z dorosłymi, dlatego od 2000 roku organizatorzy piłkarskiego turnieju „Kto Lepszy ?” wprowadzili Mini Turniej i również rywalizacja jest zacięta. I chociaż cel jest turnieju charytatywny to na boisku każdy chce wygrać,. Moje zdanie – wygrywają wszyscy!

Reklamy

***

Kalendarium mini turnieju „Kto Lepszy ?” – chłopców

Rok – 2000

– 7 XII odbył się I Mini Turniej Halowy w piłce nożnej dla rocznika szkół podstawowych, udział wzięli uczniowie ze Szkoły Sportowej z Włodzimierza Wołyńskiego i trzy drużyny z SP 3 w Hrubieszowie, system pucharowy,

– kolejność:

1. Włodzimierz Wołyński, który w finale pokonał uczniów z SP 3 z klas IV-tych 1:0,

3. SP 3 kl. V-te po pokonaniu kl. VI-te po remisie 2:2 w karnych 1:0,

– skład kl. IV: K. Kozicki, Bartłomiej Rutkowski (najlepszy zawodnik turnieju, m.in. otrzymał piłkę z autografami piłkarzy II-go ligowego Hetmana Zamość), P. Zdziennicki, T. Rezler, P. Wosiek, S. Konior, K. Kolenda, K. Pędzik, opiekun M. Szuper,

– najlepszym technikiem wybrano Romana Rurycza (Szkoła Mistrzostwa Sportowego Włodzimierz W.), bramkarzem Jakuba Gila, królem strzelców Konrad Zezula (obaj kl. V), puchary i dyplomy wręczał reprezentant Polski T. Kiełbowicz, uczniowie SP 3 ufundowali swoim rówieśnikom z SMS we Włodzimierzu paczki „Mikołajkowe”, redakcja „Kroniki Tygodnia” ufundowała rękawice bramkarskie i paczkę z upominkami dla bramkarza drużyny wołyńskiej W. Kota

Rok – 2001

– 6 XII odbył się II Mini Turniej, pierwszy raz wystąpili uczniowie z SP 1 i SP 2 w Hrubieszowie,

kolejność

1. SMS Włodzimierz Wołyński,

2. SP 3 Hrubieszów,

3. SP 2 Hrubieszów,

4. SP 1 Hrubieszów,

– wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i paczki „Mikołajkowe”, najlepsi piłkarze statuetki a drużyna puchar, oba turnieje społecznie sędziowali sędziowie OZPN w Zamościu p. A. Skierski, T. Kwaśniewski, T. Przyczyna, A. Tymecki

Rok – 2002

– 6 XII odbył się III Mini Turniej „Kto Lepszy”, tym razem oprócz SP 3 i Włodzimierza wystąpili trampkarze „Kryształu” Werbkowice i „Tomasovii” Tomaszów Lub.,

kolejność:

1. SMS Włodzimierz W.,

2. SP 3 Hrubieszów,

3. Tomasovia,

4. Kryształ,

– zespoły otrzymały m.in. piłki z rąk T. Kiełbowicza z autografami zawodników Legii Warszawa, nagrodę specjalną od redakcji „Kroniki Tygodnia” otrzymał M. Ślązak z SP 3

Rok – 2003

– IV mini turniej odbył się w sali SP 3 w Hrubieszowie,

– kolejność:

1. SP 3 Hrubieszów w składzie: P. Czyrka, P. Jaszczyszyn, Ł. Koszyniuk, P. Pokrywka, B. Skrzyński, M. Ślązak, opiekun T. Lenard, 2. SP Tyszowce,

3. SP 3 Hrubieszów II,

4. SP Nieledew,

– najlepszym piłkarzem został P. Kukiełka (SP Tyszowce), bramkarzem P. Szopiński (SP Nieledew), królem strzelców P. Pokrywka (SP 3 I zespół). urnieje sędziowali: A. Skierski, T. Kwaśniewski, A. Tymecki, E. Rafalski aż z OZPN Biała Podlaska

Rok – 2004

– 10 XII odbył się V-ty Halowy Mini Turniej Piłki Nożnej „Kto Lepszy”,

kolejność:

1. SP 3 Hrubieszów,

2. SP Tyszowce,

3. SP 4 Dęblin,

4. SP 1 Hrubieszów,

– najskuteczniejszym strzelcem z 8 bramkami został Maciej Nowosad (SP 3), najlepszym piłkarzem wybrano M. Bronicki (SP 3), bramkarzem T. Królik (SP 4 Dęblin), zwycięska drużyna grała w składzie: M. Bronicki, P. Czyrka, H. Gomuła, B. Grzyb, M. Kozłowski, T. Moczarski, M. Nowosad, D. Otręba, M. Otręba, P. Żołdak opiekun T. Lenard,

– nagrody ufundował m.in. supermarket „Albert”, „Kronika Tygodnia”.

– Turniej społecznie sędziowali: A. Skierski, T. Przyczyna, T. Kwaśniewski, J. Kwaśniewski, A. Tymecki, M. Doskocz

Rok – 2005

– VI Halowy Miniturniej wygrali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Tyszowcach w składzie: Dawid Gałan, Konrad Karnacki, Damian Ziółkowski, Marcin Kowalczuk, Szymon Sikorski, Damian Panek, Karol Radecki, Damian Adamczuk, trener Radosław Gałan.

– Najlepszym zawodnikiem został wybrany D. Ziółkowski SP Tyszowce, bramkarzem Kamil Lizun SP Mircze, najwięcej goli, sześć strzelił Krystian Oleszczuk z Orlika Hrubieszów.

– Zawody sędziowali społecznie: Tomasz Kwaśniewski i Artur Tymecki.

Rok – 2006

– VII Halowy Miniturniej początkowo rozegrano w dwóch grupach, następnie w finale Unia Orliki Hr. wygrał z SP z Tyszowiec 4:3,

– o 3 miejsce SP 3 Hrubieszów przegrał z SP Włodzimierz (Ukraina) 2:6,

– o 5 miejsce SP 4 Dęblin pokonał SP 3 II Hr. 3:1.

– Najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Żygowskiego, królem strzelców został ponownie Krystian Oleszczuk

Rok – 2007

– WYNIKI VIII HALOWEGO MINI TURNIEJU PN „KTO LEPSZY”,

FINAŁ: SP 3 HR. – HETMAN 1 : 4,

O 3 M-CE: UNIA I – UNIA II 3 : 2. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i puchary, a za trzy pierwsze miejsca również medale, które wręczał Burmistrz Miasta p. Zbigniew Dolecki oraz Dyrektor SP 3 p. Danuta Krawczuk.

– KRÓL STRZELCÓW w/w turnieju – Łukasz Ramian – HETMAN ZAMOŚĆ – 8 br., NAJL. BRAMKARZ – Michał Wiejak – SP 3 HR.

SKŁADY ZESPOŁÓW z Hrubieszowa:

SP 3 Hr.- D. Kazan, R. Bartkowiak, K. Kazan, M. Pańko, Sz. Kwiatkowski, T. Horembała, M. Gorajek, M. Mierzwa, A. Rutkowski, Ł. Mackiewicz, M. Wiejak, K. Mękal. Opiekun: Tomasz Lenard;

Unia Hr. I – K. Skrzyński, P. Krygiel, K. Malowany, H. Kołodziejczyk, D. Jóźwiak, D. Radelczuk, B. Sędłak, P. Szlonzak.Unia Hr. II – K. Skrzyński, J. Sacharczuk, P. Krygiel, K. Malowany, H. Majewski, H. Kołodziejczyk, M. Kołodziejczyk, K. Madej, P. Szlonzak, D. Radelczuk, K. Pańko, P. Koszel, B. Sędłak, D. Jóźwiak. Opiekun: Marcin Nowak.

SP-1 Hr. – R. Wołyniec, M. Pędzik, K. Stefaniak, K. Swatowski, M. Kucharski, A. Szozda, K. Gębala, M. Łopocki, P. Bartnik, A. Szendrak, M. Kowalczyk, M. Giergiel, P. Mazurek. Opiekun: Jacek Giergiel.

Rok – 2008

– W sobotę 6 XII w hali HOSiR w Hrubieszowie został rozegrany IX Halowy Mini Turniej i XXI Halowy Turniej Piłki Nożnej „Kto Lepszy” organizowany przez nauczycieli i dyrekcję Szkoły Podstawowej Nr 3. Po raz pierwszy mini turniej został rozegrany tylko pomiędzy hrubieszowskimi szkołami podstawowymi – SP-1, SP-2 i SP-3. Rywalizowały reprezentacje uczniów w trzech kategoriach – klasy 4, 5 i 6-te, co przełożyło się na ogólny wynik szkoły. Mecze były zacięte i dostarczyły kibicom wiele emocji, tym bardziej, że do kibicowania przyszli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy.

– Oto miejsca, składy zespołów poszczególnych szkół i wyniki meczów:

1. SP Nr 3 – opiekunowie Tomasz Lenard, Tomasz Szlonzak

Klasy IV – Wojewoda Krzysztof, Jóźwiak Damian, Siek Kacper, Łazarczyk Arkadiusz,
Horembała Wojciech, Łukiewicz Konrad, Przytuła Patryk, Tadla Radosław,
Kazan Kacper, Koronowicz Andrzej, Łamejko Kamil

Klasy V – Mękal Konstanty, Mierzwa Mateusz, Koronowicz Marek, Krasocki Bartek,
Małyszka Paweł, Niemczyk Igor, Borek Jakub, Frańczuk Mateusz,
Puzio Mateusz, Traczuk Krystian, Kamieniarz Jakub, Kwiatkowski Tomasz

Klasy VI – Rutkowski Oskar, Horembała Tomasz, Kazan Dominik, Mackiewicz Łukasz,
Szeweńko Jakub, Pańko Mateusz, Wiejak Michał, Dąbek Jakub,
Szlonzak Przemysław, Chachler Albert, Sacharczuk Jakub

2. SP Nr 2 – opiekun Grzegorz Głowacz

Klasy IV – Stepaniuk Paweł, Koszel Przemysław, Sędłak Bartek, Danilczuk Konrad,
Mociak Marcin, Echta Jakub, Kaliszczuk Mateusz, Szpyra Przemysław

Klasy V – Powęzka Maciej, Stepaniuk Marcin, Fedorowicz Kacper, Jurkiewicz Michał,
Gnieciak Maciej, Gierlasiński Sebastian, Kościowski Dominik, Żmuda Cezary

Klasy VI – Majewski Hubert, Pietraszek Cezary, Brzozowski Jerzy, Kościowski Eryk,
Żmuda Kamil, Rewer Kamil, Szady Szymon

3. SP Nr 1 – opiekun Jacek Giergiel

Klasy IV – Więch Maciej, Chmielewski Bartłomiej, Gontarz Damian, Mielniczek Jakub,
Mączka Marcin, Chorzępa Dawid, Wygadańczuk Łukasz, Słupny Kamil

Klasy V – Różniatowski Piotr, Kapluk Sylwester, Flaks Adrian, Radelczuk Dawid,
Waś Grzegorz, Kasperski Bartosz, Borsukiewicz Szymon, Pałka Jakub,
Kwaśnik Mateusz

Klasy VI – Kucharski Mateusz, Swatowski Konrad, Zdunek Maciej, Kubik Bartosz,
Łopocki Michał, Rutkowski Mateusz, Skotnicki Wojciech, Łukasiewicz Sławomir,
Kania Dominik, Gardzioła Piotr

– WYNIKI W KATEGORIACH KLAS

KLASY IV
SP 3 – SP 2 5 : 3
SP 3 – SP 1 3 : 0
SP 2 – SP 1 7 : 2

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1

KLASY V

SP 1 – SP 3 1 : 7
SP 1 – SP 2 1 : 1
SP 2 – SP 3 3 : 4

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1

KLASY VI

SP 2 – SP 3 0 : 4
SP 2 – SP 1 0 : 3
SP 1 – SP 3 1 : 1

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2

– KRÓL STRZELCÓW

W kategorii klas:
IV – Przemysław Koszel – Szkoła Podstawowa Nr 2 – 7 bramek
V – Mateusz Mierzwa – Szkoła Podstawowa Nr 3 – 4 bramki
VI – Mateusz Pańko – Szkoła Podstawowa Nr 3 – 3 bramki

– PUNKTACJA Ogólna SZKÓŁ:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1

– Na zakończenie mini turnieju nastąpiło podsumowanie. Zespoły otrzymały dyplomy i słodycze, a król strzelców statuetkę. Szkoły otrzymały puchary i nagrody rzeczowe.

2009 – ???

Zaproszenie organizatorów !

W sobotę, 5 grudnia 2009 w hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od godziny 8:00 do godziny 11:50 rozegrany zostanie X Halowy Mini Turniej Piłki Nożnej „Kto Lepszy” podczas, którego rywalizować będą reprezentacje trzech hrubieszowskich szkół podstawowych, w trzech kategoriach, klasy: czwarte, piąte i szóste.

Najlepszą szkołę wyłoni suma punktów zdobytych przez drużyny w każdej kategorii. Na zakończenie miniturnieju zostaną wręczone dyplomy i puchary dla szkół oraz statuetki dla króla strzelców w każdej kategorii.

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych, rodziców oraz wszystkich miłośników piłki nożnej do gorącego dopingowania swoich kolegów.

Na podstawie udostępnionych materiałów przez pomysłodawcę turnieju p. Mariana Cisły, relacji lokalnej prasy oraz materiałów własnych

opracował – Marek A. Kitliński (mak)

_________________________________________________

zdjęcia z „Kto lepszy? 2008” »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009