Kapłani Mistrzami Polski

W dn. 18/19.03.2011 r. w Sandomierzu księża z diecezji zamojsko – lubaczowskiej zdobyli tytuł mistrzów Polski w Halowej Piłce Nożnej. W reprezentacji wystąpili związani z naszym terenem i obecni podczas uroczystości promocji książki o hrubieszowskim sporcie ks. Piotr Szeptuch i ks. Tomasz Szady. Gratulacje!

Reklamy

i>Na zdjęciu – Mistrzowie Polski z diecezji zamojsko – lubaczowskiej. Pierwszy od lewej stoi ks. Tomasz Szady, w przysiadzie, drugi od lewej ks. Piotr Szeptuch (zdj. ze strony mistrzostw).

W mistrzostwach wzięło udział 15 zespołów diecezjalnych. W meczu grupowym (a było ich aż 4), księża z naszej diecezji, czyli zamojsko – lubaczowskiej pokonali 5:0 drużynę z diecezji bielsko – żywieckiej (m.in. bramkę strzelił ks. T. Szady), ulegli reprezentantom diecezji tarnowskiej 1:3 oraz wygrali 4:0 z diecezją bydgoską. W meczu ćwierćfinałowym zwyciężyli z diecezją sandomierską 2:1, w półfinale pokonali aż 4:0 archidiecezję przemyską (w tym 2 gole ks. T. Szady). W finale padł remis bezbramkowy z diecezją kielecką, więc Mistrza wyłoniono w rzutach karnych, które lepiej wykonali nasi duchowni (2:1) i złote medale zostały wręczone naszej drużynie!!!

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został ks. Marek Mazurek, najlepszym bramkarzem ks. Krzysztof Maj, dużo bramek nastrzelał ks. Tomasz Winogrodzki – 5 (wszyscy z diecezji zamojsko-lubaczowskiej). Oprócz wspomnianych powyżej księży naszą diecezję reprezentowali księża: Paweł Derylak, Mateusz Furmaniak, Maciej Lewandowski, Krzysztof Maj, Marian Wyrwa.

Warto podkreślić, że jest to już nie pierwszy sukces drużyny piłkarskiej księży z diecezji zamojsko – lubaczowskiej, w których wkład mieli również księża związani z naszym powiatem: ks. Władysław Łukiewicz i ks. Tomasz Bazan.

Warto wiedzieć, że:

– Ks. Piotr Szeptuch – duszpasterz sportowców w diecezji zamojsko – lubaczowskiej, kiedy był kapłanem w Hrubieszowie reprezentował I zespół piłki nożnej Unii Hrubieszów.

– Ks. Tomasz Szady, pochodzący z Poraja, a reprezentujący Unię Hrubieszów, to do dziś czynny uczestnik z sukcesami biegów ulicznych.

– Ks. Władysław Łukiewicz, pochodzący z Horodła, również reprezentant Unii Hrubieszów, m.in. w wieku szkolnym wywalczył 4 miejsce podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Spale w biegu na 1000 m z wynikiem 2:34,89.

***

Opracował – mak