Karate Shinkyokushin Hrubieszów w roku 2015

Sekcja Karate Shinkyokushin w Hrubieszowie od wielu lat w umiejętny sposób wypełniając czas wolny pracuje nad sprawnością,odwagą i zdrowiem dzieci, młodzieży oraz dorosłych, rywalizuje z sukcesami w zawodach, dzieje się to szczególnie za sprawą trenera Marka Wołosa, ale nie tylko. Sekcja działa nadal i jeżeli ktoś jest chętny może rozpocząć treningi, o czym poniżej.

Reklamy


Kilka pytań do trenera (sensei) Marka Wołosa:

 

Jak sekcji minął rok 2015 – udział w zawodach?

Reklamy


– Proszę, to nasze najlepsze osiągnięcia w roku 2015:


11 kwietnia 2015 r. w Radomiu odbył się Ogólnopolski Turniej Dragon Fights Kyokushin Cup. W zawodach uczestniczyło 140 zawodników. Miejsca zajmowane przez naszych zawodników:

Urbaniak Aleksandra 2 m-ce

Dymitrasz Agata 2 m-ce

Jóźwiak Michał 2 m-ce

Bień Matylda 3 m-ce

Biber Piotr 3 m-ce

 

31 maja 2015 r. w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Turniej Karate dla Dzieci i Młodzieży. W zawodach uczestniczyło 207 zawodników z ponad 20 ośrodków. Miejsca zajmowane przez naszych zawodników:

Bień Matylda 1 m-ce

Dymitrasz Agata 2 m-ce

Hojda Zofia 3 m-ce

 

19 wrześni 2015 w Giedlarowej odbył się Ogólnopolski Turniej Karate dla Dzieci i Młodzieży. Organizatorem turnieju był Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku. W zawodach brało udział 16 klubów, liczba zawodników 160. Miejsca zajmowane przez naszych zawodników:

Hojda Zofia 3 m-ce

Dymitrasz Agata 3 m-ce

Majerska Oliwia 3 m-ce

Kicia Damian 3 m-ce

 

11 listopada 2015 w Łosicach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin z okazji Narodowego Święta Niepodległości . Liczba ośrodków biorących udział 18, liczba zawodników 120 . Miejsca zajmowane przez naszych zawodników:

Dymitrasz Agata 2m-ce

Urbaniak Aleksandra 2 m-ce

Kicia Damian 3 m-ce

 

Suma zdobytych medali w 2015 r. : 15 ( złote – 1 srebrne – 6, brązowe – 8).

 

Kto prowadzi szkolenie?

– Do zawodów karateków przygotowywała grupa instruktorów w składzie:

sensei Marek Wołos 3 Dan,

Grzegorz Słotwiński 1 Kyu ,

 Ernest Wołos 1 Kyu.

 

Oprócz treningów na miejscu bierzecie udział i w obozach sportowych?

– Sekcja Karate Hrubieszów jest organizatorem corocznych, wakacyjnych obozów sportowo-szkoleniowych w Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym „Świtezianka” (j.Białe, Okuninka). W obozach uczestniczą sekcje karate z:  Sandomierza , Hrubieszowa, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Lublina, Mielca i Kolbuszowy. Obóz adresowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych, ale również osób niezwiązanych z karate, chcących dopiero rozpocząć swoją przygodę z tą fascynującą sztuką walki – KARATE KYOKUSHIN.

 

Nie tylko startujecie w zawodach, ale i…?

– Sekcja bierze również udział w pokazach karate, na zaproszenie przedszkoli, szkół czy organizatorów jubileuszy oraz uroczystości.

 

Jest zainteresowanie tą dyscypliną sportową?

– Odnotowaliśmy spore zainteresowanie zajęciami w grupach dla najmłodszych, jak i młodzieżowych. Zaangażowanie trenujących oraz rodziców, przyczynia się do poprawy tężyzny fizycznej osób ćwiczących, czego konsekwencją jest zajmowanie wysokich miejsc w turniejach. Zajęcia karate poprawiają ich ogólną koordynację ruchową, która będzie w przyszłości owocowała dobrym stanem zdrowia.

 

Plany na rok 2016?

– Założenia na 2016 r. są takie same, jak co roku, czyli podnoszenie umiejętności zawodników oraz zajmowanie jak najwyższych lokat w turniejach. Planujemy również kolejny obóz sportowo-szkoleniowy na przełomie czerwca/lipca.


W jaki sposób można zapisać się do Waszej sekcji?

– Zapisy na Sekcje Karate Kyokushin organizowane są na początku września lub przed zajęciami poszczególnych grup trenujących, więc zapraszamy.

Plan Treningowy

PONIEDZIAŁEK

gr. nie zaawansowana – gdz. 16:30 – 17:30

gr. średnio zaawansowana – gdz. 17:30 – 18:30

WTOREK

gr. zaawansowana – gdz. 17:30 – 18:30

ŚRODA

gr. nie zaawansowana – gdz. 16:30 – 17:30

gr. średnio zaawansowana – gdz. 17:30 – 18:30

PIĄTEK

gr. zaawansowana – gdz. 17:30 – 18:30

 

Miejsce treningów :

Zespół Szkół Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Żeromskiego 11, 22-500 Hrubieszów.

 

Więcej informacji pod tel.:609 359 009


Znajdziecie nas również na:

https://www.facebook.com/Karate-Shinkyokushin-Hrubieszów

 

 

Wywiad i opracowanie – Marek A. Kitliński (mak)

Foto – archiwum sekcji