Kenijczycy najszybsi w Krasnymstawie

Wyjątkowa trasa, atrakcyjne widoki, start i meta w sercu chmielowego festiwalu, dobre nagrody i życzliwość organizatorów przyczyniły się, że w dniu 19 sierpnia do VI Półmaratonu Chmielakowego o Puchar Burmistrza Krasnegostawu, pomimo upału, stanęło ponad pięćset osób, w tym trzech mężczyzn z naszego powiatu i w tym dwóch braci z Jarosławca.

Na czele, jak to na ogół bywa tam, gdzie się pojawią trzej Kenijczycy, a zwyciężył Melly Edwin Cheryiyot z Eldoret (1.14:17). Tuż za nimi uplasował się Bartosz Ceberak z Lubartowa (1.15:39), jako siódmy zanotował się Michał Zdunek z Frampola (1.19:13), 12. Łukasz Wojtyna z Krasnegostawu (1.24:20), a 20. Tomasz Ostrowski z Zamościa (1.27:24).

Z kolei wśród pań, jako pierwsze na linii mety dwie Kenijki, wygrała Ipchaya Pameli Jemeli (1.23:07), a tuż za podium Aleksandra Jakubczak z Zamościa (1.27:56). Za metą półmaratonu na biegaczy prócz medali i nagród czekało, jakby inaczej… zimne piwo!

80. Marek Wilgos Jarosławiec/Unia Hrubieszów 1.42:40 (43. – M30)

142. Jacek Wołos Hrubieszów 1.49:22 (43. – M40)

213. Paweł Wilgos Jarosławiec 1.55:19 (84. – M30)

***

Możesz tam być:

26.08. Ryki 5 i 10 km

I Bieg Ciołka

31.8-3.9.2017 Zamość 100 km, w tym 3.09. bieg pamięci Lucjana Ksykiewicza 15 km

XXX Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Za…