Kern wygrywa w Rzeszowie

Sport

W sobotę 4.09.2010 r. na ulicach Rzeszowa na dystansie ok. 6 km został rozegrany XXI Nocny Bieg Uliczny „Solidarności”. Miło nam państwu donieść, że najszybciej pokonał tę trasę zawodnik z Hrubieszowa Artur Kern, pozostawiając z tyłu reprezentantów Ukrainy i innych zawodników z Polski.

Bieg ukończyło 26 kobiet

Warto podkreślić, że organizatorzy prowadzili taką samą klasyfikację wśród kobiet w kategoriach wiekowych jak u mężczyzn. Dodoatkowo odbyły się biegi dla dzieci, młodzieży, niepełnosprawnych i Vipów. Oczekiwanie na wyniki umilała część artystyczna.

Artur Kern dla LubieHrubie:

– O biegu dowiedziałem się w ostatniej chwili, pomimo tego podjąłem decyzję o wzięciu w nim udziału pomimo, że na drugi dzień czekał mnie dziesięciokilometrowy Bieg Szlakiem Gotów w Hrubieszowie. Cały czas trenuję dwa razy dziennie, więc jestem przygotowany do takiego wysiłku. Start odbył się o godzinie 20.00. Przez cały bieg lał deszcz, ale biegaczy i kibiców było dużo. Podczas biegu starałem się biec taktycznie, aby zwyciężyć lub zająć miejsce w czołówce,jak najmniejszym kosztem wysiłku z racji następnego biegu. Plan udało mi się zrealizować i pokonałem zawodników z Ukrainy, jak i z Polski, którzy legitymują się lepszymi ode mnie „życiówkami” na 5 czy 10 km – to mnie cieszy i motywuje do dalszych treningów.

Na pańskie pytanie, dlaczego nie startowałem w Mistrzostwach Polski, odpowiadam krótko… Wróciłem do Polski z myślą o powalczeniu o medale, niestety klub nie wyrobił mi licencji, która upoważnia mnie do wzięcia udziału w tego typu zawodach. Na drugie pana pytanie, czy otrzymałem jakąś pomoc od Unii Hrubieszów, aby dobrze przygotować się do rywalizacji bądź co bądź międzynarodowej, odpowiem krótko – żadnej. Nikt z klubu, od wielu lat na ten temat ze mną nie rozmawiał. Była taka sytuacja, że ćwiczyłem na stadionie i jeden z trenerów wydawał sprzęt dla młodych zawodników, niestety nawet mnie nie zapytał – Artek, jak tam ty ze sprzętem? A ja mam taki charakter, że nikogo o nic nie będę prosił!

Oczywiście, mogłem już zmienić barwy klubowe, ponieważ miałem takie propozycje, ale nie wiem, chyba za bardzo lubię, jak spiker ogłasza np. – „zwyciężył Artur Kern z Unii Hrubieszów!”

Obecnie wyjeżdżam do Szklarskiej Poręby na obóz, oczywiście na koszt własny. Po co? Aby przygotować się jak najlepiej do dalszych tegorocznych biegów, ponieważ interesują mnie miejsca w ścisłej czołówce, bez względu na obstawę ze strony rywali.