25 kwietnia 2024

Kibice z Dwójki na Lidze Mistrzyń

24 października kibice z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie uczestniczyli w meczu piłki ręcznej kobiet MKS Selgros Lublin – Larvik HK (Norwegia), który odbył się w hali sportowej „Globus”. Był to kolejny mecz w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Bardzo silny rywal (16x Mistrzostwo Norwegii, 2x Puchar Zdobywców Pucharów, 1x Mistrzostwo Ligi Mistrzyń) pokonał drużynę z Lublina (17x Mistrzostwo Polski, 1x Superpuchar Polski, 1x Puchar EHF, 2 x ćwierćfinał Ligi Mistrzyń).

Lublinianki prowadziły niemal przez cały pojedynek wyrównaną rywalizację, a po pierwszej połowie prowadziły nawet 14:13. W 50 minucie na tablicy świetlnej był remis 20:20, jednak ostatnia faza starcia w Hali Globus należała do drużyny z Norwegii. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:23 dla gości.

Bardzo wyrównana walka, dostarczyła nam wiele emocji do ostatniej minuty spotkania. Po meczu udaliśmy się na spotkanie z zawodniczkami, które było miłe i jednocześnie ekscytujące. Podczas powrotu do domu analizowaliśmy mecz i planowaliśmy kolejny wyjazd.