Kiełbowicz w kadrze Beenhakkera

Tomasz Kiełbowicz znalazł się w szerokiej kadrze Leo Beenhakkera na eliminacyjny mecz do ME 2008 z Kazachstanem, który rozegrany zostanie 13.10. na stadionie Legii oraz na towarzyskie spotkanie z Węgrami (17.10. Łódź, stadion Widzewa).

Reklamy

Wcześniej powołanie otrzymał Jakub Wawrzyniak. Wiadomość o powołaniu dotarła do Kiełbowicza w drodze na mecz do Poznania. „Ale nie wkręcacie mnie?” – nie mógł uwierzyć „Kiełbasa”, gdy dowiedział się od redakcji Legia LIVE!, że znalazł się w szerokiej kadrze Leo Beenhakkera.

Dłuższa chwila musiała upłynąć nim obrońca warszawskiej Legii doszedł do siebie i przekazał nam pierwszy komentarz na temat powołania. „Jestem zaskoczony i bardzo zadowolony. Koncentruję się przede wszystkim na dobrej grze w Legii. Szczerze mówiąc nie liczyłem na powołanie” – skromnie przyznaje Kiełbowicz.

Powołanie Kiełbowicza nie może jednak dziwić, skoro w kadrze znajduje się także Jakub Wawrzyniak, który w Legii przegrywa rywalizację z Kiełbowiczem o miejsce na lewej obronie. „Tylko że ostatnio grałem w reprezentacji chyba ze dwa lata temu. Od tamtej pory różnie układało mi się w Legii. Nieraz siedziałem tylko na ławce rezerwowych” – mówi Kiełbowicz. Zapewnia jednak, że zrobi wszystko by nie zmarnować okazji, którą dał mu Beenhakker. „Dostałem szansę i muszę ją teraz wykorzystać. Okazało się, że ciężka praca jednak popłaca” – cieszy się piłkarz.

Powołani zostali:
Bramkarze: Artur Boruc, Tomasz Kuszczak, Łukasz Fabiański

Obrońcy: Marcin Wasilewski, Grzegorz Bartczak, Mariusz Jop, Jacek Bąk, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki, Jakub Wawrzyniak

Pomocnicy: Radosław Sobolewski, Mariusz Lewandowski, Dariusz Dudka, Kamil Kosowski, Przemysław Kaźmierczak, Wojciech Łobodziński, Konrad Gołoś, Łukasz Garguła, Jacek Krzynówek, Euzebiusz Smolarek

Napastnicy: Maciej Żurawski, Marek Saganowski, Radosław Matusiak, Tomasz Zahorski

tekst pochodzi ze strony
www.legialive.pl >>