Kokoszka Mistrzem Polski juniorów

Na odbywającej się w Opolu Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli Mistrzostwach Polski juniorów do lat 18, duże sukcesy odnieśli zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów MKS „Unia” Hrubieszów.

Zawodnik „Unii” Hrubieszów – Grzegorz Kokoszka startując w kat. Do 50 kg zdobył Złoty Medal gromadząc w dwuboju 73+ 86 = 159 kg . Warto zaznaczyć, że zawodnik ten atakował Rekord Polski w rwaniu juniorów do lat 17, niestety minimalny błąd nie pozwolił mu zaliczyć ciężaru 76 kg w rwaniu.

Drugi z reprezentantów Unii, startujący w tej samej wadze – Kamil Lilik zajął 4 miejsce gromadząc w dwuboju 65 + 73 = 138 kg.

Startowali także inni zawodnicy Unii :
Sarzyński Adam – kat. 62 kg – 83 + 112 = 195 – 6 msc.
Jaworski Piotr – kat. 94 kg – 95 + 120 = 215 kg – 11 msc.
Trzcińska Ewelina – kat. 63 kg – 44 +55 = 99 kg – 7 msc.
Pyrz Ewelina – kat. 75 kg – 47 +52 = 99 kg – 6 msc.

Reprezentanci Hrubieszowa zajęli drużynowo 8 msc. z dorobkiem 25 PKT. na 53 kluby sklasyfikowane.

Wszyscy zawodnicy są uczniami Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, Ewelina Trzcińska zaś uczennicą ZS Nr 3.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów odbyła się w Opolu w dniach 1-3.05.2007 r.