Kolarka Wiktoria Ciesielczuk zmieniła klub

Zaczynały od karate, lekkiej atletyki i tańców, ale pasja kolarska z ojca przeszła na córki i ścigają się. Ostatnio zmieniły klub z lubelskiego na toruński w celu dalszego rozwoju i większego wsparcia, bo ten sport wymaga sporo wydatków. W Hrubieszowie nie ma sekcji kolarskiej, więc reprezentują kluby z poza. Wiktoria w bieżącym roku miała jeszcze maturę na głowie, co nie jest proste wytrzymać presji, jaka się z nią wiąże. Poniżej rozmowa ze starszą z sióstr Wiktoria.

Reklamy

 

Witam i pytam…

Wiele się zmieniło po naszej ostatniej rozmowie zarówno w życiu codziennym i sportowym, zacznijmy od drugiego tematu. Nastąpiła zmiana klubu, od kiedy i na…?

Wiktoria Ciesielczuk: – Tak wiele sie zmieniło. Aktualnie jestem w Toruńskim Klubie TKK Pacific Toruń od początku tego sezonu. W tym roku zmieniłam kategorię wiekową, w której się ścigam, jestem orliczką (U23).

 

Czemu?

Zmiana klubu była konieczna, ponieważ musiałam mieć drużynę, w której mogłabym sie rozwinąć i kontynuować swoją przygodę kolarską.

 

I warto było?

Pewnie, że było warto. Mam wspaniałe koleżanki, z którymi mam codzienny kontakt, trenera, dzięki któremu już poszłam do przodu oraz mam wszystko, czego potrzebuję. Cały sezon się uczyłam i dalej to robię, jak rozgrywać wyścigi i jeździć w drużynie.

 

Z jakiego sprzętu korzystasz?

Aktualnie jeżdżę na rowerze firmy Liv giant, z którego jestem bardzo zadowolona, jeździ się na nim, jak marzenie.

 

Klub pomaga w tym zakresie?

Pewnie, że pomaga. Zapewnia zawodnikowi bardzo dobre warunki, wszelki niezbędny sprzęt mam zapewniony właśnie z klubu tak, że niczego mi nie braknie.

 

To proszę o informacje o startach w nowym klubie?

Ostatnio od 22 do 23 lipca startowałam w dwóch kryteriach, w których trochę zaczęłam się przełamywać i zaczęłam walczyć, a przynajmniej próbować zrobić coś więcej, niż dotychczas, byłam 6 i 14.

 

Następne starty to…?

Następne starty to kryterium w Grucznie 5 sierpnia i wyścig wspólny 6 sierpnia.

 

Na jakich stronach internetowych można pozyskać wiadomości na temat Twoich startów?

Informacje na temat moich poczynań oraz moich kolegów/koleżanek można wyczytać z klubowej strony TKK Pacific Nestle Fitness.

 

A jak poszła matura i co dalej…?

Co do matury to oczywiście ją zdałam, a co do wyników chciałoby się oczywiście mieć lepsze, no, ale jest jak jest. Nie są złe i nie mam do siebie żadnych pretensji. Planuję studiować i dalej trenować. Aktualnie czekam na wyniki z Wrocławskiej AWF na kierunku fizjoterapia.

 

Dzięki za odpowiedzi i powodzenia!

 


Pozdrawiam – mak

Foto – facebook Wiktorii Ciesielczuk