Kolarskie zakończenie sezonu

Aktywny weekend mają przed sobą miłośnicy rowerów z Hrubieszowa i okolic. W sobotę 6 października Stowarzyszenie „Hrubieszów na rowerach” organizuje ostatni w tym sezonie rajd, a dzień później zaprasza na „Święto Rowerzysty Miasta Hrubieszowa”.

Reklamy

W obydwu imprezach mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy mają sprawne jednoślady i chcą wspólnie z innymi aktywnie spędzić wolny czas. 

Będzie to jedenasty i ostatni w tym sezonie rajd, a 104 organizowany przez stowarzyszenie. Uczestnicy będą mieć do pokonania 32 kilometry. Wyruszą w sobotnie przedpołudnie o 10.00 z Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pojadą przez Terebiń do Masłomęcza, by wrócić do Hrubieszowa. 

Trasa niedzielnego „święta rowerzysty” liczy około 12 kilometrów, ale w rzeczywistości jej długość każdy wybiera sam. Uczestnicy będą jeździć pętlą ze stadionu HOSiR-u, ulicami: Żeromskiego, Dwernickiego, Świerszczów, Wyzwolenia, Kolejową, Basaja, Zamojską i Działkową do ul. Ciesielczuka i z powrotem na stadion. – Biuro zawodów będzie czynne od 10.00 do 14.00. W tym czasie każdy będzie mógł włączyć się do grupy w dowolnym momencie. Przed wyjazdem na trasę musi się tylko u nas zapisać – wyjaśnia wiceprezes stowarzyszenia Marek Watras. Podkreśla przy tym, że rowerzyści będą się poruszać po drogach publicznych i przy otwartym ruchu, dlatego apeluje do uczestników, by przestrzegali zasad ruchu drogowego. 

Stowarzyszenie „Hrubieszów na Rowerach” już od siedmiu lat propaguje aktywne formy spędzania wolnego czasu wśród rowerzystów w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik rajdów rozpoczynał w wieku 4 lat, najstarszy ma teraz 76. 

Więcej informacji o stowarzyszeniu oraz zbliżających się imprezach można znaleźć na stronie: www.hrubieszownarowerach.pl.


Źródło: ias24.eu

Foto: hrubieszownarowerach.pl