Kolejne sukcesy hrubieszowskich modelarzy w Pucharze Polski

W ostatni weekend wakacji (31.08 – 01.09), na lądowisku w Podlodowie koło Dęblina, rozegrano kolejne dwie edycje zawodów tegorocznego Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1A, F1B i F1C.

Reklamy

 

W sobotę odbyły się zawody “Norbi Cup“, w ramach których, w konkurencji modeli szybowców klasy F1A juniorów zwyciężył Mateusz Mięczak z UKS „Jedynka” Hrubieszów, przed zawodnikiem z Aeroklubu Poznańskiego i zawodniczką z Krosna. Tym samym, wynik Mateusza pozwolił na zajęcie drugiego miejsca w kategorii wiekowej senior.

Natomiast w klasyfikacji seniorów, w klasie F1B modele z napędem gumowym, drugie miejsce zajął instruktor Leszek Kryszczuk.

 

W niedzielę odbyły się kolejne zawody “Krosno Cup“, w których zmianie uległa kolejność zajętych miejsc. Zwyciężyła zawodniczka z Krosna, drugie miejsce zajął zawodnik z Białegostoku, a trzecie  miejsce zajął  zawodnik z Aerokluby Poznańskiego. Mateusz zajął 5 miejsce, a Jakub Wezgraj 9.


– Kolejnym sprawdzianem dla zawodników sekcji modelarstwa lotniczego UKS „Jedynka” w Hrubieszowie będą Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B i F1C, które odbędą się 13-15.09 w Stalowej Woli – przekazał nam instruktor sekcji Leszek Kryszczuk.

 


Opracował – mak

Foto – archiwum UKS Jedynka Hrubieszów