Kolejne sukcesy hrubieszowskich sztangistek i sztangistów!

W ostatnią niedziele 6.10.2019 r. w Małaszewiczach odbyły się zawody VIII Turniej o Puchar Wójta Gminy Terespol oraz Mistrzostwa LOZPC, gdzie zawodnicy Autonomicznej Sekcji Podnoszenia Ciężarów MKS „Unia” Hrubieszów startując, zdobyli wiele medali i poprawiali rekordy życiowe. W roli samodzielnego trenera na zawodach zadebiutował Marcin Kusiak.

Reklamy


Osiągnięcia hrubieszowskich zawodniczek i zawodników w relacji trenera Marcina Kusiaka:

– 1 miejsce w kat 64kg do lat 15 i także udany debiut trzynastoletniej Magdaleny Ostasz z zaliczonymi pięcioma podejściami i 54kg w dwuboju(26+28),

– 1 miejsce w kat. 71 do lat 15 także dla trzynastoletniej Oliwia Dziewiczkiewicz z rekordem życiowym w rwaniu, pięcioma zaliczonymi podejściami uzyskała 84 kg w dwuboju (37+47),

– 1 miejsce w kat. 55 kg do lat 17 Natalia Górniak z rekordami życiowymi uzyskała 128 kg w dwuboju (57+71),

– 1 miejsce w kat. +87 do lat 17 Julia Janiak z wynikiem 162kg (72+90)

– 4 miejsce w klasyfikacji open kobiet zajęła z bardzo dobrymi wynikami Wiktoria Litwin zaliczając 6 podejść i uzyskała 118 kg (50+68)

 

Po stracie kobiet odbyły się dekoracje w kategoriach wagowych oraz w klasyfikacji sinclaira i tak Oliwia Dziewiczkiewicz zajeła 3 miejsce do lat 15, do lat 17 zobaczyliśmy dwie nasze zawodniczki, na pierwszym miejscu Natalia Górniak, na drugim Julia Janiak.

W grupie do lat 15 chłopców wystartował Bartosz Kozar w kat. 96 kg i zaliczając 6 podejść bijąc rekord życiowy w rwaniu i wyrównał w podrzucie uzyskał 157 kg (72+85), zajął także 6 miejsce w klasyfikacji sinclaira chłopców do lat 15.

Dla trójki zawodników Magdy Ostasz, Oliwi Dziewiczkiewicz, Bartosza Kozara był to start kontrolny przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski do lat 15, które odbędą się w Ciechanowie 24-27.10.2019r. i myślę, że z takimi wynikami zajmą bardzo dobre miejsca.

Warunki na zawodach bardzo dobre, organizator zapewnił nagrody rzeczowe i finansowe, co przełożyło się na dobre wyniki uzyskane przez zawodników.

 

Marcin Kusiak

– Był to mój samodzielny debiut, jeśli chodzi o pracę trenera i myślę, że bardzo udany, wcześniej zawsze towarzyszyłem, albo tr. Czerniakowi, albo tr. Tarnawskiemu.


Z Hrubieszowa sędziowali: Lebiedowicz Henryk, Kopytko Kamil, Pańko Tomasz.

 

 

Opracował – mak

Foto – sekcja pc Unii Hrubieszów