5 marca 2024

Kolejne złoto w piłkarskich Mistrzostwach Polski Księży dla Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej (ZDJĘCIA)

W Bochni zostały rozegrane XVI Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. Ich zwycięzcą została reprezentacja diecezji zamojsko-lubaczowskiej z księdzem Tomaszem Szady z Parafii pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie i MKS Unia Hrubieszów w składzie.

Reklamy

Księża – piłkarze z naszej diecezji wyprzedzili diecezję kielecką, trzecie miejsce wywalczył gospodarz turnieju – zespół diecezji tarnowskiej. Tuż za podium uplasowali się księża z archidiecezji częstochowskiej, którzy zdobyli dodatkowo nagrodę Fair Play. 

MVP i królem strzelców (9 bramek) został ks. Zbigniew Wojtysek (archidiecezja częstochowska), a najlepszym bramkarzem ks. Piotr Burdacki (diecezja tarnowska). 

Reklamy

Ponadto diecezje: zamojsko-lubaczowską, kielecką i tarnowską wyróżniono za udział we wszystkich dotychczasowych edycjach tychże mistrzostw. 

­

Wyniki diecezji zamojsko lubaczowskiej:

eliminacje: z d. częstochowską (4:1), d. bielsko-żywiecką (2:0) z d. świdnicką (9:1) i 1 miejsce w grupie, 

ćwierćfinał z d. przemyską (3:0), 

półfinał z d. tarnowską (0:0 i rzuty karne 2:1), 

finał z d. kielecką (3:2). 

Skład: ks. Maciej Banach (Zamość – Parafia Katedralna), Paweł Derylak (Parafia Grabowiec), Marek Kędzia (Parafia Sitaniec), Maciej Lewandowski (Zamość – Parafia Królowej Polski), Lukasz Malec (Szczebrzeszyn – Parafia Św. Mikołaja), Adam Malinowski (Parafia Wólka Panieńska) – bramkarz, Marek Mazurek (Zamość – Parafia Brata Alberta), Marcin Serafin (Tomaszów Lubelski – Parafia Św. Józefa), Krzysztof Sosnowski (Zamość – Parafia Św. Brata Alberta), Piotr Szeptuch (Parafia Miączyn), Tomasz Szady (Hrubieszów – Parafia Ducha Świętego).

– Cieszę się, że mogłem po raz kolejny wystąpić na MP księży w futsalu. Mistrzostwa to czas na grę w piłkę nożną ale nie tylko. To również czas na wspólną modlitwę w czasie Mszy Świętej a także czas na wymianę doświadczenia z pracy duszpasterskiej. W naszej diecezji jest bardzo dużo księży grających w piłkę. Można było wybrać tylko 12 zawodników, jak 12 Apostołów. Z grupy wyszliśmy z pierwszego miejsca. Ja osobiście strzeliłem dwie bramki. Ćwierćfinał był spokojny, bo wygraliśmy z Przemyślem 3:0. Bardzo ciężka była gra w półfinale z gospodarzem MP z Tarnowem. Było sporo słupków i poprzeczek, ale bramka nie padła żadna. Rzuty karne rozstrzygnęły wynik meczu. W finale graliśmy ze zwycięzcą z poprzednich MP z Kielcami. Po ciężkiej i zażartej walce bramka ks. Marka Mazurka w ostatnich minutach na 3:2 dała wielka radość. 16 MP księży przyszły do pozytywnych kart historii dla naszej diecezji Zamojsko-Lubaczowskiejpodzielił się z nami radością z sukcesu ks. Tomasz Szady

­

Opracował – Marek Ambroży Kitliński

Foto – archiwum ks. Tomasza Szady


Zobacz też:

Księża diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mistrzami Polski w futsalu!

Księża diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mistrzami Polski w futsalu!


MAKBET (CIEMNA NOC…)

Makbet (Ciemna noc…)