24 kwietnia 2024

Kolejny medal Fedaczyńskiego na MP, a Baranowski z III klasą sportową

Podczas rozegranych w niedzielny wieczór 18.06.2017 r. w Nowej Dębie Mistrzostw Polski w chodzie na 20 kilometrów wieloletni zawodnik MKS Unii Hrubieszów a obecnie AZS UMCS Lulin Rafał Fedaczyński wywalczył swój szósty medal na tym dystansie podczas takiej imprezy, a trzeci w bieżącym roku na dystansach od 5 do 50 km. Znakomicie na 10 km spisał się Michał Baranowski, który zajął 2 miejsce jednocześnie poprawiając o ponad 2 minuty rekord życiowy uzyskał III klasę sportową.

Mistrzem Polski został trzeci przed rokiem Artur Brzozowski – 20 kilometrów ulicami Nowej Dęby pokonał w 1:23:55. Wicemistrzem kraju został Damian Błocki (1:24:00), a trzeci był Rafał Fedaczyński (1:24:11).

Wśród kobiet Paulina Buziak uzyskała czas 1:36:08 i o ponad pół minuty wyprzedziła Katarzynę Golbę (1:38:41). Dla zawodniczki z Mielca to już dziewiąty medal mistrzostw kraju na dystansie 20 kilometrów w ostatniej dekadzie (trzeci złoty). Brąz zdobyła Agnieszka Ellwart – 1:39:39. Niestety, w ustalonym przez PZLA terminie żadnej polskiej chodziarce nie udało się wywalczyć wyniku lepszego od wskaźnika na mistrzostwa świata w Londynie.

Uwaga, komunikat PZLA – W związku z rozegraniem już mistrzostw Polski na 20 kilometrów w programie krajowego czempionatu w Białymstoku znajdzie się chód na 5000 metrów kobiet oraz 10 000 metrów mężczyzn, nie zaliczany do klubowego mistrza Polski.

***

Mistrzostwa Polski – wyniki

Nowa Dęba, 18.06.2017 r.

Chód 20 km

1. BRZOZOWSKI Artur 85 AZS-AWF Katowice 1:23.55 godz.

***

Rafał Fedaczyński – Myślę, że Michał start miał udany nachodził 3 klasę sportową i zajął 2 miejsce na zawodach. Jeszcze dużo pracy go czeka, ale najważniejsze, że się stara i myślę, że to przyniesie efekty. Dla mnie mój start na MP był przetarciem przed Mistrzostwami Świata w Londynie, tym bardziej cieszę się, że zdobyłem medal!

Michał Baranowski – Z zawodów jestem bardzo zadowolony, ponieważ celem było zrobienie III klasy sportowej i cel został wykonany. Ciężko trenuję i widzę, że zaczyna przynosić to efekty. Następny start to już Mistrzostwa Polski Juniorów w Toruniu na dystansie 10000m, gdzie postaram się, aby forma była jak najwyższa. Co do moich studiów nie wypowiadam się, bo nie ma jeszcze wyników matur. Co do Trenera Fedaczynskiego, to mam wielki szacunek, wiele osób powtarza, żeby dał sobie spokój, a on ciągle zaskakuje. Jest w bardzo ciężkim treningu pod 50km i to, że nachodził taki wynik jest dla mnie rewelacją. W zawodach wyprzedziły Go zawodnicy, którzy specjalizują się na 20km