29 marca 2024

Kolejny sukces! Dwa medale w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski LZS hrubieszowskiej Unii – ZDJĘCIA

W dniach 4-6 czerwca 2021 r. odbyły się w Słubicach Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS Juniorów U18 i U20 w Lekkoatletyce. Piękny słubicki stadion, dobra pogoda, świetna organizacja sprzyjały osiąganiu dobrych wyników. Lekkoatletki Unii Hrubieszów zdobyły dwa medale.

zajęły 2 miejsce z czasem 4:34,81 otrzymując medale srebrne

W chodzie na 5000 m zaprezentowała się Karolina Tarnowska w juniorkach, która zajęła 3 miejsce z czasem 27:39,98 PB, na podium odbierając brązowy medal

W biegu na 400 m zaprezentowała się Olga Śmietanka, która w juniorkach zajęła 7 miejsce z czasem 59,47 SB.

Na 110 m ppł juniorów młodszych wystąpił Kacper Chmielewski, który zajął 8 miejsce w juniorach młodszych uzyskując 15,65 (wiatr +0,7) w eliminacjach (rekord powiatu juniorów młodszych) i 16,00 (w. -1,1) finał.

Na 100m juniorek wystąpiła Julia Kamień zajmując 11 miejsce z czasem 13,51 (-0,1), jej siostra bliźniaczka Wiktoria Kamień zajmując 12 miejsce z czasem 13,64 (-0,1) SB.

W biegu na 3000 m juniorek młodszych wystąpiła Sandra Bęsiuk, zajęła 5 miejsce uzyskując 11:27,52.

Na takim samym dystansie wystartował Filip Cierech w juniorach młodszych, zajął 9 miejsce z czasem 9:56,73 SB.

W biegu na 400 m ppł juniorów młodszych Kacper Chmielewski zajął 10 miejsce z wynikiem 58,74 PB.

Na 200m juniorek wystąpiła Wiktoria Kamień zajmując 12 miejsce z czasem 27,54 (+1,0) SB i Julia Kamień zajmując 14 miejsce z czasem 28,11 (+1,0).

W biegu na 5000m juniorek wystartowała Olga Śmietanka, która niestety nie ukończyła biegu.

(SB – najlepszy wynik sezonu, PB – rekord życiowy)

***

W mistrzostwach wzięło udział ponad 700 zawodników i zawodniczek z 116 klubów reprezentujących 13 województwPatronami sportowymi byli: olimpijczycy Edward Czernik (Tokio 1964, skok wzwyż) i Paweł Czapiewski (Pekin 2008, 800 m).

***

Trenerzy Unii Hrubieszów Mirosław Kamień i Tomasz Magdziak

– Wszystkim zawodnikom gratulujemy medali, walki i życiówek. Warte podkreślenia jest fakt, iż w Słubicach panowały istne afrykańskie upały. Zawody należy uważać za udane ze względu na zdobyte dwa medale, uzyskanie życiówek czy najlepszych wyników w sezonie.

Hojda Maja ZS 2 Hrubieszów 1500 m – JMł 4:55,95 Kielce 2010
Zacharczuk Albin Unia Hrubieszów 800 m Młodzieżowcy 1:56,71 Słubice, 2013 A. Kulczyński
Gajewska Karolina ZS 2 Hrubieszów 4×400 m 4:08,89 Spała, 2017 T. Magdziak
Gajewska Karolina ZS 2 Hrubieszów 100 pł –JMł 14,37 Siedlce, 2018 T. Magdziak
Gajewska Karolina I LO Hrubieszów 100 pł –Jun. 14,09 Ciechanów,2020 T. Magdziak
Kamień Julia, Kamień Wiktoria, K. Krotkiewicz, K. Gajewska Unia – I LO Hrubieszów 4 x 100 m – Jun. 48,69 Ciechanów T. Magdziak
Kamień Julia  Kamień Wiktoria, Śmietanka Olga, Tarnowska Karolina Unia Hrubieszów 4 x 400 m – Jun. 4:34,91 Słubice, 2021 T. Magdziak, M. Kamień