Kolejny sukces! Trzy medale w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski sekcji modelarskiej UKS Jedynka Hrubieszów

W dniu 12.10.2019 r. modelarze UKS „Jedynka” udali się na lotnisko w Gliwicach, gdzie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających, zaliczane do punktacji Pucharu Polski. Na najwyższym podium juniorów młodszych stanął Jakub Wezgraj, a stopień niżej w seniorach Leszek Kryszczuk. Natomiast w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski trzy medale w tym złoty padły łupem hrubieszowskich modelarzy. Gratulujemy!

Modelarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie, pod opieką instruktora Leszka Kryszczuka, wystartowali w Gliwicach w następującym składzie: Jakub Kopera, Karol Szumiata i Jakub Wezgraj.

Instruktor Leszek Kryszczuk

– Zawody zostały przeprowadzone w trudnych warunkach atmosferycznych (silny wiatr, który sprawiał dużo problemy zawodnikom). Najmłodsza grupa zawodników z UKS „Jedynka” poradziła sobie dość dobrze, zdobywając wysokie miejsca w punktacji końcowej Pucharu Polski. Jakub Wezgraj drugi raz z rzędu wygrał Puchar Polski. Organizatorem zawodów było Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych.