Komunikat końcowy z rozgrywek PALPSM edycja IV

W sumie rozegrano 36 meczów. Podczas podsumowania rozgrywek w niedzielę 3 kwietnia nagrodzono wszystkie drużyny, które oprócz dyplomów i pucharów otrzymały także piłki. Mistrzem ligi została drużyna z Dołhobyczowa.

Reklamy

Finałowe rozgrywki PALPSM odbyły się w niedzielę dna 3 kwietnia.

W meczu o miejsce siódme pomiędzy ZS nr 1 a Kościuszką doszło do obustronnego walkowera. Pierwszy rozegrany tego dnia mecz o miejsce V pomiędzy Staszicem a LO Horodło, zakończył się zwycięstwem 3:1 (25:16, 25:17, 23:25, 25:20) dla Staszica. Piąta drużyna naszych rozgrywek stale podnosi poziom umiejętności, a jako zespół staje się coraz bardziej efektywna.

W meczu pomiędzy Walczakami a Buciorexem, gra była ciekawa. 3:1 (25:22, 21:25, 25:17, 25:20) dla Walczaków, którzy przypomnijmy, wygrali rundę zasadniczą, jednak w meczu o finał ulegli Pawexowi. Buciorex nie potrafił zgrać drużyny – widoczne było to przez cały czas trwania ligi.

Finał Dołhobyczów – Pawex zakończył się wynikiem 3:1 (25:23, 25:14, 19:25, 25:16). Tak grająca drużyna mogłaby wygrywać mecze w trzeciej lidze.

Podsumowanie rozgrywek PALPSM – edycja IV

W sumie rozegrano 36 meczów.

Podczas podsumowania rozgrywek w niedzielę 3 kwietnia nagrodzono wszystkie drużyny, które oprócz dyplomów i pucharów otrzymały także piłki. Najlepszym siatkarzem rozgrywek ligowych został Wojciech Kawka, który pokazał, że może po kontuzji wrócić na parkiet i grać na naprawdę dobrym poziomie. Nie przyznano innych nagród, jednak na wspomnienie zasłużył sobie Michał Simbiga, który wydaje się być nowym odkryciem siatkarskim w naszym powiecie.

Organizator dziękuje współpracownikom: przede wszystkim sędziom Adamowi Głodowskiemu i Dariuszowi Jakubiakowi, a także naszym mediom, czyli LubieHrubie.pl.

Prawdopodobnie rozgrywki w przyszłym roku nie odbędą się, gdyż organizacja imprezy pochłania bardzo dużo czasu w niedzielę, która przecież jest dniem odpoczynku i refleksji.

Pragnę ponadto podziękować Starostwu Powiatowemu, bez którego środków przeznaczonych w roku 2010 liga by się po prostu nie odbyła. Dziękujemy HOSiR za wynajem hali sportowej. Dziękujemy wreszcie wszystkim uczestnikom rozgrywek, którzy pokazali, że można w sposób aktywny, radosny i kulturalny spędzić czas.

Organizator:
Stowarzyszenie na Rzecz dzieci i Młodzieży
Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie
„Dla Szkoły”