Komunikat z rozgrywek PALPSM

W ostatniej kolejce rozgrywek Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki siatkowej Mężczyzn wyjaśniły się wszystkie niewiadome. Wiemy już kto zwyciężył w pierwszej rundzie rozgrywek.

Reklamy

u>I runda PALPS za nami, przerwa do stycznia.

Rozegraliśmy 36 meczy ligowych. Poznaliśmy mocne i słabe strony wszystkich drużyn. Wiemy, że najwierniejszych kibiców mają zawodnicy z drużyny „Hrubieszów na Rowerach”. Zachęcamy kibiców innych zespołów do podobnej postawy.

Wiele z rozegranych spotkań pokazywało, jak zacięta potrafi być walka o każdy punkt. W pamięci pozostaje wiele pięknych zagrań i zbić, szczególnie obrazy fantastycznej pełnej poświęcenia obrony w wykonaniu starszych i młodych zawodników.

Wiele też było emocji spowodowanych walką sportową. Zawsze jednak po meczu bohaterowie tych emocji podawali sobie ręce i wszystko toczyło się zgodnie z zasadami fair play.

Na półmetku faworytem jest zespół Oldboys, doświadczony i ograny, grający nieskomplikowaną taktycznie (system par prostych lub czwartym w ataku), ale solidną siatkówkę, mający za atut rozumowe podejście do gry. Już teraz można śmiało powiedzieć, że i młodzi zawodnicy prezentują się dobrze. Jednak brakuje im koncentracji, podpalają się i gubią w sytuacjach stresowych. Z tych młodych 17 i 18-latków mógłby powstać juniorski zespół, który w 3 lidze miałby szansę coś ugrać. Po 3 miesiącach oszlifowania i zgrania z takimi zespołami jak Liceum nr 3 w Zamościu, czy Perłą Telatyn prowadziłby wyrównane pojedynki. Wszystko rozbija się o pieniądze, bo chęci na pewno by się znalazły.

Nasza liga zebrała mieszankę doświadczenia, młodości, pasjonatów i tych, którzy na co dzień z wychowaniem fizycznym mają może mniej styczności, pracują w różnych zawodach, ale w niedzielę zbieramy się wszyscy w sali „Trójki”. Poznajemy coraz więcej ludzi. Idąc chodnikiem witamy się.
Mamy też komu dziękować: Starostwu Powiatowemu, Dyrekcji SP nr 3, nauczycielom tej szkoły, redaktorom lubiehrubie i Hrubieszów.info, młodym ludziom zaangażowanym w organizację i sędziowanie.

Robimy teraz przerwę do stycznia 2008 r.

Terminarz rundy rewanżowej, jak zwykle będzie dostępny na lubiehrubie. Mamy czas na przeprowadzenie uzupełnień w składach. Zgodnie z Regulaminem, możemy dokooptować do drużyny, zawodników, którzy dotychczas nie reprezentowali żadnej drużyny (niedopuszczalne jest zmienianie barw i przechodzenie z jednej ekipy do drugiej). Tworząc szeroką kadrę drużyny nie obowiązuje nas limit 12 zawodników. Jedynie na meczu drużyna nie może przekraczać tej liczby.

Wyniki ostatniej rundy przedstawiają się następująco:

DOŁHOBYCZÓW – PW EWA 2:1 (25 : 16, 17 : 25, 7 : 15)
OLDBOYS – EKONOMIK 2:0 (25 : 20, 25 : 16)
PRYWACIARZ – DOŁHOBYCZÓW 0:2 (16 : 25, 16 : 25)
UKS OGÓLNIAK – HRUBIESZÓW NA ROWERACH 2:0 (25 : 0, 25 : 0) walkower
NAUCZYCIELE – PANDORIA 2:0 (25 : 9, 25 : 23)

TABELA

1 Oldboys 15 pkt.
2 PW „Ewa” 14
3 Ekonomik 13
4 UKS Ogólniak 13
5 Nauczyciele 12
6 Dołhobyczów 11
7 Pandoria 11
8 Prywaciarz 9
9 Hrubieszów „Na Rowerach” 8

komunikat – plik do pobrania >>

Organizator:
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży
Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie
„Dla Szkoły”

zobacz zdjęcia >>