25 kwietnia 2024

Komunikat z rozgrywek PSALM

HrubieszówHrubieszów

Wszyscy zawodnicy i kibice z niecierpliwością czekaliśmy na III edycję PALPSM. Doczekaliśmy się, gdyż w niedzielę dniu 25 października rozpoczęliśmy rozgrywki. Do ligi zgłosiło się 10 drużyn: AT Orlen Gaz, Pawex, Dołhobyczów, Kościuszko, Staszic, Orlęta Horodło, Zespół Szkół nr 1, Nauczyciele, Prywaciarz i Zespół Szkół nr 4.

***

KOMUNIKAT »

STATYSTYKA »

TERMINARZ »

W pierwszej kolejce rozgrywek Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki siatkowej Mężczyzn odbyły się 3 mecze, Drużyny zaprezentowały zróżnicowany poziom.

Pierwszy mecz: Orlęta Horodło – AT Orlen Gaz był bardzo interesujący głównie z powodu zwycięstwa w pierwszym secie drużyny z Horodła. Podniosło to poziom adrenaliny nie tylko zawodnikom AT Orlen Gaz ale także Orlętom i obecnym na sali kibicom. W secie tym Orlen popełnił 17 błędów własnych. Horodło zaś 12 błędów. Tym samym Orlenowi nie wystarczyło do zniwelowania tej straty 10 punktów zdobytych atakiem, gdyż Horodło zdobyło w tym secie 6 punktów z ataku, 2 punkty blokiem i miało 1 as serwisowy. Zasłużona porażka Orlenu 24 : 26. W drugim secie Orlen popełnił już tylko 10 błędów, a jednocześnie zdobył 4 punkty z asa serwisowego, 9 punktów atakiem i 1 punkt blokiem. Gra Orląt znacznie straciła na jakości – wszystkie zdobyte przez nich punkty to były błędy własne przeciwnika. Wynik drugiego seta 25 : 10 dla Orlenu.
Trzeci set nadal obfitował w dużą ilość błędów Orlenu – było ich aż 8. Niestety Horodło nie wykorzystało tej złej gry przeciwnika i do tego rachunku dopisało sobie tylko 1 punkt z ataku. Wynik 15: 9 dla AT Orlen Gaz. MVP meczu został wybrany Maciej Sawczuk, który zaprezentował bardzo silny atak i dość skuteczną zagrywkę. Maciek zgarnął 2 punkty do MVPL (takim skrótem będę posługiwał się mając na myśli klasyfikację na najlepszego siatkarza PALPSM). Robert Masicz zdobył 1 punkt do MVPL.

Drugi mecz dnia pomiędzy Dołhobyczowem, a ZS nr 1 rozstrzygnął się w dwóch setach. Widoczny był brak zgrania u chłopców z Mechanicznej. O ile w pierwszym secie zdobyli 6 punktów z ataku i aż 3 punkty blokiem, to w drugim secie stać ich było już tylko na zdobycie po jednym punkcie z ataku i z zagrywki i 3 punktów blokiem. Dołhobyczów zaś grał skutecznym atakiem (10 punktów w pierwszym secie i 7 w drugim). Chłopaki z Dołhobyczowa popełniali sporo błędów (13 w secie pierwszym i 10 w drugim). Siatkarsko lepszym okazał się zespół z Dołhobyczowa. Na marginesie trzeba dodać (pochwalić) chłopaków z ZS nr 1, że w statystykach okazali się najlepiej blokującą drużyną grającą 25 października. MVP meczu Sławek Kamys – 1 punkt do MVPL.

Trzeci mecz pomiędzy ZS nr 4, a Nauczycielami, obnażył słabości tych pierwszych. Debiutanci w lidze mieli trudności z odbiorem zagrywki i popełniali mnóstwo błędów. W pierwszym secie popełnili 21 błędów własnych i przegrali 7 : 25. Drugi set był już znacznie lepszy. Nauczyciele zaś głównie korzystali z błędów przeciwnika. Set zakończył się wynikiem 25 : 14. Trzeba dodać, że drużyna z ZS nr 4 musi się ograć i na pewno po kilku meczach w lidze, w rundzie rewanżowej nie pozwoli na tak łatwe zwycięstwa. Brawo dla chłopaków, że zgłaszając się do PALPSM chcą podnieść swoje umiejętności i dołączyc do naszej siatkarskiej „rodziny”. MVP meczu Dariusz Szadowski (1 punkt MVPL), który zdobywał seriami punkty z zagrywki.

***

Oto wyniki rozegranych spotkań:

AT Orlen Gaz – Orlęta Horodło 2:1 (24 : 26, 25 : 10, 15 : 9)
Dołhobyczów – ZS nr 1 2:0 (25 : 22, 25 : 15)
ZS nr 4 – Nauczyciele 2:0 (25 : 7, 25 : 14)

Zgodnie z regulaminem: drużyna która wygrała mecz 2:0 w setach zdobywa 3 punkty do klasyfikacji ligowej; drużyna która wygrała mecz 2:1 w setach zdobywa 2 punkty do klasyfikacji ligowej; drużyna która przegrała mecz 0:2 w setach zdobywa 0 punktów do klasyfikacji ligowej; drużyna która przegrała mecz 1:2 w setach zdobywa 1 punkt do klasyfikacji ligowej; drużyna, która nie stawi się na mecz w pełnym składzie, przegrywa walkowerem zdobywając 0 punktów do klasyfikacji i przegrywając 0 : 2 w setach i 0 : 25, 0 : 25 w punktach.

W każdym komunikacie ukazywać się będzie informacja w postaci tabeli pod nazwą Statystyki.

Ostateczny terminarz poniżej.

***

TABELA

Miejsce Nazwa drużyny Rozegrane mecze Punkty sety wygrane sety przegrane Stosunek setów Małe pkt. zdobyte Małe pkt. stracone Stosunek małych pkt. Poprzednie miejsce

***

Ciekawi forma Pawexu – jednego z faworytów ligi. Interesujące i emocjonujące powinny być mecze: Kościuszko : Staszic, ZS nr 1 : Kościuszko. Wzmocniony podobno Prywaciarz zagra ze Staszicem. To także może być interesujące spotkanie. Zapraszamy.