15 lipca 2024

Konkurs na trenera pierwszego zespołu Unii Hrubieszów zakończył się fiaskiem

W dniu dzisiejszym (30.11), o godz. 15.00 upłynął termin składania ofert na trenera zespołu seniorów piłki nożnej Unii, grającego w Zamojskiej Klasie Okręgowej. Niestety do biura klubu nie wpłynęła żadna oferta.

Reklamy

Decyzję co w tej sytuacji robić, zarząd klubu zdecyduje na najbliższym posiedzeniu w dniu 4 grudnia br. Wątpliwe jest aby zdecydował się ponownie na konkurs.

Pomimo, że konkurs okazał się nieskuteczny, to jednak jego wynik dostarcza wielu informacji na temat rynku tego rodzaju usług w naszym regionie oraz stosunku do próby szukania nowych rozwiązań i zasad rekrutacji szkoleniowców piłki nożnej.

Reklamy

Sytuacja w tym zakresie może się zmienić już wkrótce w obliczu coraz większych trudności w budżetach samorządowych, także naszego region, które dotychczas na siebie brały główny ciężar finansowania klubów. Tylko w naszym powiecie, właśnie z tych powodów, już w latach 2010 – 2012 część klubów zawiesiła swoją działalność wycofując się z rozgrywek, ograniczyła zakres działalności lub zrezygnowała z możliwości awansu do wyższych klas rozgrywkowych.

Przy okazji informujemy, odpowiadając na liczne pytania po co trenerowi piłki nożnej znajomość komputera, internetu, funkcjonowania stron www, itp. (warunki zawarte w konkursie). Odpowiedź jest prosta, a nawet banalna jak na obecne warunki pracy, a przede wszystkim komunikowania się.

Reklamy

Otóż dzisiaj, wszelkie regulaminy rozgrywek piłkarskich, regulaminy licencyjne (klubowe, zawodnicze i trenerskie), regulaminy dotyczące statusu zawodników oraz regulamin dyscyplinarny (dot. klubów, zawodników i trenerów) są publikowane wyłącznie w formie elektronicznej na stronach PZPN lub związków okręgowych. Dotyczy to także publikacji terminarzy rozgrywek, komunikatów wydziałów gier i wydziałów dyscypliny, wzorów obowiązujących umów, druków zgłoszeń i potwierdzeń zawodników oraz wielu innych czynności związanych z rozgrywkami piłkarskimi.

Także wymiana korespondencji odbywa się obecnie, w zdecydowanej większości przypadków, drogą elektroniczną.

Nie mówiąc już o możliwościach jakie dają te (wcale już nie takie nowe) narzędzia w procesie szkolenia zawodników.

Czy w tym stanie rzeczy postawione w konkursie wymogi były wygórowane ? Nie wydaje się.

 

Źródło: MKS Unia Hrubieszów