Konrad Pogwizd – warto mieć pasję

Uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie, Konrad Pogwizd, członek modelarni ORLIK Hrubieszów, której instruktorem jest Pan Leszek Kryszczuk, w ostatnich tygodniach cztery razy pod rząd zwyciężał w Zawodach Modeli Szybowców Halowych F1N, które są zaliczane do klasyfikacji ogólnej Pucharu Polski, i raz – w regionalnych zawodach F1N w Bochni.

Reklamy

15 lutego 2014 r. odbyły się XIV Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N o Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa zaliczanych do Pucharu Polski. Konrad, pokonując rywali, wygrał swoje pierwsze zawody w tym roku. Dzień później odbyły się Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych w Bochni. Również i tym razem Konrad zdeklasował rywali.

Tydzień później, 23 lutego, uczeń liceum uczestniczył w zawodach w tej samej dyscyplinie w Grodkowie. Organizatorem tych Mistrzostw był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie oraz Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny „Feniks”. Również i tym razem Konrad, popisując się wyjątkowymi umiejętnościami, wygrał konkurs z edycji Pucharu Polski.

W dniu 2 marca 2014 r. Konrad Pogwizd uczestniczył w Międzynarodowych Zawodach Modeli Szybowców Halowych „PUCHAR KARPAT” zaliczanych do Pucharu Polski w Krośnie – Jedlicze. Organizatorem tych zawodów był Aeroklub Podkarpacki, Szkoła Lotnicza w Krośnie oraz Krośnieńskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych. Udział w tych zawodach zgłosili modelarze z Czech, Słowacji oraz Polski w liczbie ponad 70 osób. Konrad po raz kolejny udowodnił, że należy do czołowych modelarzy halowych F1N w Polsce, wygrywając z olbrzymią przewagą ze swoimi przeciwnikami.

Tydzień później odbyły się Mistrzostwa w Bochni, w których również była bardzo wysoka frekwencja uczestników. Łącznie było ponad 80 osób z całej Polski. Lecz i tym razem Konradowi udało się pokonać ,już po raz czwarty, zawodników. Tą wygraną zapewnił sobie zwycięstwo w całej edycji z cyklu Pucharu Polski, której podsumowanie odbędzie się 23 marca w Suwałkach.

Zdobyte przez Konrada Pogwizda tak wysokie lokaty są zwiastunem coraz wyższych osiągnięć na forum Polski oraz stanowią motywację do dalszej wytężonej pracy w drodze do sukcesu.


Info i fot. ZS nr 3