23 kwietnia 2024

Korona – Unia 1:2. Zwycięstwo na początek sezonu

W wyjazdowym, pierwszym w sezonie 2013/2014 meczu Klasy Okręgowej Unia Hrubieszów pokonała 2:1 Koronę Łaszczów.

W pierwszych minutach meczu gola po pięknej „główce” zdobył Łukasz Gulak, a gola zwycięskiego w ostatnich minutach meczu Bartłomiej Greniuk (dobitka po bardzo dobrze wykonanym rzucie wolnym przez Siergieja Borysa).

Nasz zespół wystąpił w składzie; Patryk Mac (bramka), Igor Mosuredts, Mariusz Zając, Artur Kawarski, Patryk Kondrat, Kondrat Swatowski, Patryk Krygiel, Siegiej Borys, Łukasz Gulak, Szymon Nowak oraz po przerwie; Bartłomiej Greniuk, Krystian Stefaniuk i Krzysztof Garbacz.

Mecz był bardzo brutalny (gospodarze kończyli pojedynek w 10), a sędzia podjął wyjątkowo dużo decyzji krzywdzących nasz zespół (m.in. nie odgwizdał dwóch ewidentnych dla Unii karnych).

Unia przełamała wreszcie złą passę i po dwóch przegranych meczach ligowych z Koroną (jesień – 2012 i wiosna -2013), dzisiaj udowodniła, że jest zespołem lepszym.

Dobry to prognostyk przed czwartkowym meczem z Kryształem Werbkowice.

Korona Łaszczów – Unia Hrubieszów 1:2 (1:1)

Unia: Mac – Zając, Mossurec, Kondrat, Kawarski, Gulak (75’ Garbacz), Swatowski (60’ Stefaniak), Borys, Krygiel, Nowak (89′ Wiejak), Oleszczuk (85’ Greniuk).

Bramki: Jamroż (5’) – Gulak (3’), Greniuk (89’).

Czerwona kartka: Lewczuk ( za dwie żółte kartki  – 77’).

źródło: mksuniahrubieszow.pl, mksunia.futbolowo.pl