Kościuszko: Reprezentant Polski Paweł Szostak z wizytą w swojej szkole

9 września 2015 roku Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie odwiedził Paweł Szostak – absolwent Liceum, reprezentant Polski w biegach. Paweł przedstawił w skrócie historię swojej kariery sportowej.

Reklamy


Będąc uczniem gimnazjum zaczął trenować w klubie UNIA Hrubieszów pod okiem pana Andrzeja Kulczyńskiego. Trenował także w czasie nauki w naszej szkole, w klasie, której wychowawcą był pan Jan Pawłowski. Obecnie trenuje w klubie AZS AWF Warszawa, a dzięki dobrym wynikom od czterech lat jest w kadrze Polski.

Na halowych mistrzostwach Polski zdobył brązowy medal w biegu na 3000 metrów. W tym roku reprezentował Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tallinie, gdzie wziął udział w biegu na 10000 metrów.

Reklamy

Wkrótce wyjeżdża na obóz sportowy do Etiopii – pozwoli mu to przygotować się do przebiegnięcia maratonu.

Ostatnio podpisał kontrakt sponsorski z NIKE. Chce zostać trenerem po zakończeniu kariery sportowej.

Paweł opowiadał jak wygląda życie sportowca, o swoich treningach i nawykach żywieniowych, o ludziach, których spotkał w różnych krajach, odwiedzanych z okazji zawodów. 

Ciekawostką jest, że swój najdłuższy trening zrobił przez przypadek – pomylił drogi i musiał pokonać 33 km.

Nasz gość opowiadał bardzo interesująco, poruszył wiele ciekawych zagadnień, ale nie zdążył odpowiedzieć na nasze pytania – obiecał zrobić to następnym razem. 

Dziękujemy Pawłowi za wizytę i czekamy z niecierpliwością na opowieści z Etiopii.ZS nr 3