Kościuszko: W sporcie w tym roku konkurencji „odcięliśmy tlen”

Osiągnięcia sportowe uczniów Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie.

Reklamy

Nazwa zawodów
powiatowych rejonowych wojewódzkich
miejsce Liczba uczniów miejsce Liczba uczniów miejsce Liczba uczniów
Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt 1 14 4 14
Licealiada w piłce ręcznej chłopców 1 14 1 14 5 14
Licealiada w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt 1, 3 5 1,15 2 7 1
Licealiada w drużynowym tenisie stołowym chłopców – – 11 2
Licealiada w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt 1 3 1 2 9 2
Licealiada w halowej piłce nożnej 1 10 3 10
Licealiada w koszykówki dziewcząt 1 12 4 12
Licealiada w koszykówki chłopców 1 10 1 12 5 9
Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt 1 12 4 12
Licealiada w piłce siatkowej chłopców 2 12
Sztafeta szwedzka dziewcząt 1 4 – – 4 5
Sztafeta szwedzka chłopców 1 4 – – 7 5
Sztafeta 4 x 100 chłopców 2 4

.
A oto najlepsi sportowcy którzy w bieżącym roku ukończyli naszą szkołę:
IIIA
Rafał Woźniak – 3 miejsce drużynowo w wojewódzkiej Licealiadzie Indywidualne biegi przełajowe w roku szkolnym 2011/12, 4 miejsce w rejonowej Licealiadzie Sztafetowe Biegi Przełajowe w roku szkolnym 2010/11,

III B
Mateusz Chachler – 4 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie w piłce ręcznej w roku szkolnym 2012/13, 1 miejsce w rejonowej Licealiadzie w koszykówce w roku szkolnym 2012/13,

III C

Daniel Wyżyn – 1 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie Liga La w roku szkolnym 2010/11, 2 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie Liga La w roku szkolnym 2011/12 
Joanna Szwanc – 3 miejsce w rejonowej Licealiadzie Liga LA w roku szkolnym 2010/11
Klaudia Koniec – 6 miejsce w rejonowej Licealiadzie Liga LA w roku szkolnym 2011/12
Paula Nowak – 6 miejsce w rejonowej Licealiadzie Liga LA w roku szkolnym 2011/12

III D
Wójtowicz Mateusz – 1 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie Liga La w roku szkolnym 2010/11, 2 miejsce wojewódzkiej Licealiadzie Liga La w roku szkolnym 2011/12, 3 miejsce drużynowo w wojewódzkiej Licealiadzie Indywidualne biegi przełajowe w roku szkolnym 2010/2011 i 2011/12
Pal Katarzyna – 4 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie w piłce ręcznej w roku szkolnym 2011/12,

III F
Damian Tyrka – 2 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka nożna halowa w roku szkolnym 2010/11, 4 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka nożna halowa w roku szkolnym 2011/12,
3 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka nożna halowa w roku szkolnym 2012/13,
Wojciech Gajewski – 1 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie Liga La w roku szkolnym 2010/11, 2 miejsce wojewódzkiej Licealiadzie Liga La w roku szkolnym 2011/12
Mariusz Zając – 4 miejsce w rejonowej Licealiadzie Sztafetowe Biegi Przełajowe w roku szkolnym 2010/11, 2 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka nożna halowa w roku szkolnym 2010/11, 4 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka nożna halowa w roku szkolnym 2011/12,
3 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka nożna halowa w roku szkolnym 2012/13,
Jakub Kurzyński – 4 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie w piłce ręcznej w roku szkolnym 2012/13, 
Paulina Markowska – 4 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie w piłce ręcznej w roku szkolnym 2011/12, 4 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie w piłce ręcznej w roku szkolnym 2012/13, 
Magdalena Ciemięga – – 4 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie w piłce ręcznej w roku szkolnym 2011/12, 4 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie w piłce ręcznej w roku szkolnym 2012/13, 

III E 
Aleksandra Martynik – 3 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka ręczna w roku szkolnym 2010/11, 2 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka ręczna w roku szkolnym 2011/12
4 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka ręczna w roku szkolnym 2012/13

III H
Bartłomiej Grzyb – 4 miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie piłka ręczna w roku szkolnym 2012/13, 5 miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie koszykówka w roku szkolnym 2012/13
Adrian Kryszczuk – 1 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie Liga La w roku szkolnym 2010/11
Konrad Patyrk – 4 miejsce w rejonowej Licealiadzie Sztafetowe Biegi Przełajowe w roku szkolnym 2010/11, 2 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka nożna halowa w roku szkolnym 2010/11, 4 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka nożna halowa w roku szkolnym 2011/12,
3 miejsce w rejonowej Licealiadzie piłka nożna halowa w roku szkolnym 2012/13,
Marta Gągoł – 4 miejsce w rejonowej Licealiadzie Liga La w roku szkolnym 2011/12,

III I
Kamil Borkowski – 1 miejsce w wojewódzkiej Licealiadzie Liga La w roku szkolnym 2010/11, 2 miejsce wojewódzkiej Licealiadzie Liga La w roku szkolnym 2011/12,

Na zakończenie roku szkolnego nagrody za sport otrzyma 45 uczniów klas I – II są to tylko te osoby które reprezentowały szkołę na zawodach co najmniej rejonowych.

IA 
Aleksandra Lizun – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w koszykówce
Karolina Łukiewicz – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w koszykówce i piłce ręcznej
Katarzyna Mazur – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i wojewódzkich w lekkoatletyce
Jolanta Walczak – – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce ręcznej
Dominika Żołdak – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w koszykówce i piłce ręcznej
Małgorzata Bagińska- za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce ręcznej

IB
Krystian Łomejko – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych, rejonowych i wojewódzkich w piłce ręcznej
Patryk Hraciuk – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i wojewódzkich w lekkoatletyce
Iwona Zielińska – – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w koszykówce i piłce ręcznej

IC
Monika Buta – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w koszykówce i piłce ręcznej

IF
Michał Jagiełło – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w piłce ręcznej
Mateusz Kucharski – – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce nożnej
Hubert Majewski – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce nożnej
Katarzyna Zdun –– za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w koszykówce
Marcelina Pietrusiewicz– za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w koszykówce
Milena Rutkowska– za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w koszykówce
Karolina Sądej– za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w koszykówce
Ewelina Wrona– za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w koszykówce

IG
Albert Chachler – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w piłce ręcznej i koszykówce
Bartłomiej Greniuk – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych i wojewódzkich w lekkoatletyce i piłce nożnej
Konrad Magdziak – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w piłce ręcznej, koszykówce i piłce nożnej
Kacper Nowosad – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w piłce ręcznej i koszykówce
Jakub Sacharczuk – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w piłce ręcznej i koszykówce
Przemysław Szlonzak – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w koszykówce i piłce nożnej
Michał Wiejak – – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce nożnej

IIA
Patryk Krygiel – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w koszykówce i piłce nożnej
Piotr Wasyna – – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce nożnej

II C
Anna Czerwonka – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce ręcznej

II D
Dorota Malinowska – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce ręcznej

IIB
Agata Polikowska – – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i wojewódzkich w lekkoatletyce

IIE
Jakub Mielniczuk- za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w lekkoatletyce
Józefina Irek – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce ręcznej
Natalia Zglinicka – – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce ręcznej

IIH
Patryk Golec – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich lekkoatletyce
Paweł Hunia – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w piłce ręcznej i koszykówce
Paweł Klain – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w piłce ręcznej i koszykówce
Michał Majerski – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w koszykówce
Patryk Nieradko – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce nożnej
Marta Wójcicka – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym piłce ręcznej, piłce siatkowej, koszykówce i lekkoatletyce
Dorota Wójcicka – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym piłce ręcznej, piłce siatkowej, koszykówce i lekkoatletyce
Terebus Agata – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych piłce siatkowej
Katarzyna Wiśniewska – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych rejonowych i wojewódzkich w piłce ręcznej, piłce siatkowej, koszykówce i lekkoatletyce
Paulina Wójtowicz – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce ręcznej i koszykówce

II I
Krzysztof Naja – za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych powiatowych i rejonowych w piłce ręcznej,

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w turniejach drużyn osiedlowych organizowanych przez Stowarzyszenie „Dla Szkoły”. (6 turniejów piłki nożnej i 3 piłki siatkowej). Uczniowie ZS nr 3 w Hrubieszowie wyjeżdżali na spływy kajakowe Tanwią, pływaliśmy po Wieprzu i Huczwie.

W odchodzącym roku szkolnym odbywała się w szkole rywalizacja sportowa wewnątrzszkolna.

Rozgrywany był II Memoriał Włodzimierza Szadowskiego. Mamy także grupę taneczną uświetniającą rozgrywki sportowe. W skład grupy wchodzą: Magda Hajkiewicz, Anna Czerwonka, Natalia Zglinicka, Paulina Chmarzyńska i Paula Darmochwał.

Warunki do rozwoju zainteresowań sportowych i rekreacji sportowej mamy bardo dobre, gdyż od dwóch lat mamy salę sportową oraz boiska przyszkolne z prawdziwego zdarzenia. Posiadamy własne kajaki, wyjeżdżamy na pływalnię.

Obecnie zdominowaliśmy rywalizację sportową w powiecie wśród szkół ponadgimnazjalnych.


opr. Krzysztof Brudnowski, ZS nr 3

Na zdjęciu – drużyna koszykarzy Kościuszki.